ДБР може оголостити Тупицькому підозру ще за двома статтями - «Схеми»

Відео
Поділитися
ДБР може оголостити Тупицькому підозру ще за двома статтями - «Схеми» Заяву на Тупицького написав представник президента в КСУ Веніславський © Reuters
Бюро перевіряє причетність судді до двох кримінальних злочинів у рамках одного провадження.

Державне бюро розслідувань перевіряє можливу причетність Олександра Тупицького, якого президент Володимир Зеленський відсторонив від посади голови Конституційного суду, до двох злочинів. Йдеться про присвоєння владних повноважень і втручання в систему автоматизованого розподілу справ, передає «Радіо Свобода».

На запит проекту журналістських розслідувань «Схеми» у ДБР відповіли, що Тупицького перевіряють «в кримінальному провадженні з приводу вчинення кримінальних правопорушень» за статтями «самовільне присвоєння владних повноважень» і «несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем».

Заяву до ДБР написав представник президента у КСУ Федір Веніславський.

«Писав заяву про перевірку порядку розподілу справ в цілому, але я не стверджував, що у мене є інформація про несанкціоноване втручання в порядок розподілу справ. Просто говорив, що треба з'ясувати наскільки були дотримані вимоги законодавства при розподілі справ, оскільки є певні сумніви. Тому що резонансні справи потрапляють у одним і тим же суддям, які є найближчим оточенням пана Тупицького», - пояснив Веніславський «Схемам» свої дії.

За словами Тупицького, йому про нову кримінальну справу нічого не відомо. Він запевнив, що розподіл справ між суддями здійснюється автоматично, і голова суду «до цього ніякого відношення не має».

Згадане кримінальне провадження відкрито також за статтями «державна зрада» і «самовільне захоплення земельної ділянки».

За даними «Схем», в 2016-2017 роках Тупицький тричі відвідував окупований Крим, а в 2018-м - став власником ділянки в селищі Кореїз, оформивши договір купівлі продажу за російським законодавством.

 НАЗК склало щодо Тупицького адмінпротокол за те, що він не задекларував земельну ділянку в Криму. 27 травня Голосіївський суд Києва не зміг розглянути це адміністративне провадження і закрив його, так як Тупицький не з'явився на засідання.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці., а 28 лютого - ще на місяць. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

27 березня Зеленський підписав указ про скасування указу Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ. Тупицький оскаржив укази президента у Верховному суді.

У грудні Тупицькому оголосили підозру в злочинах проти правосуддя, через півроку справу скерували до суду.

Відправною точкою конфлікту стало рішення Конституційного суду від 27жовтня 2020 року про скасування положень антикорупційної реформи. 

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.


Докладніше - в статті Михайла Жернакова "Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і ніякого прогресу" й у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій простраціїдля читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі