Олександр Тупицький, будучи суддею Конституційного суду, тричі відвідував окупований Крим, проте сам він це заперечує, передає «Радіо Свобода».
За даними проекту «Схеми», візити судді на окупований півострів мали місце в 2016-2017 роках.
Джерела журналістів в Державній прикордонній службі повідомили, що 20 липня 2016 року Тупицький перетнув пункт пропуску «Чонгар» і повернувся з півострова цим же шляхом через місяць - 28 серпня.
Другий візит був не таким довгостроковим: він тривав з 7 по 9 квітня 2017 року.
5 серпня 2017 року Тупицький знову перетнув адміvt;у з окупованих півостровом і повернувся на материк за два тижні - 22 серпня.
Член Громадської ради доброчесності, адвокат Роман Маселко зазначив, то Рада неодноразово робила висновки, що відвідування суддями окупованих територій або Росії без крайньої необхідності є «порушенням правил доброчесності».
Тупицький стверджує, що окупований Крим він не відвідував.
«У Криму Російською Федерацією порушено кримінальну справу. Якби я відвідував, напевно, були б проблеми», - заявив він у коментарі« Схемам ».
Автори матеріалу нагадали, що раніше Тупицький публічно повідомляв, що став нев'їзним до Криму в 2018 році, коли на суддю КСУ наклали російські санкції.
Відзначимо, що НАЗК склало щодо Тупицького адмінпротокол за те, що він не задекларував земельну ділянку в Криму. 27 травня Голосіївський суд Києва не зміг розглянути це адміністративне провадження і закрив його, так як Тупицький не з'явився на засідання.
29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці., а 28 лютого - ще на місяць. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.
У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.
27 березня Зеленський підписав указ про скасування указу Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ. Тупицький оскаржив укази президента у Верховному суді.
Відправною точкою конфлікту стало рішення Конституційного суду від 27жовтня 2020 року про скасування положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.
Докладніше - в статті Михайла Жернакова "Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і ніякого прогресу" й у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" для читачів ZN.UA.