Суддя КСУ Тупицький тричі відвідував окупований Крим - «Схеми»

Відео
Поділитися
Суддя КСУ Тупицький тричі відвідував окупований Крим - «Схеми» За даними журналістів, Тупицький у 2016-2017 роках сукупно провів майже два місяці в Криму, де у нього є незадекларована земельна ділянка © Радіо Свобода
Олександр Тупицький заперечує, що їздив на півострів після його окупації.

Олександр Тупицький, будучи суддею Конституційного суду, тричі відвідував окупований Крим, проте сам він це заперечує, передає «Радіо Свобода».

За даними проекту «Схеми», візити судді на окупований півострів мали місце в 2016-2017 роках.

Джерела журналістів в Державній прикордонній службі повідомили, що 20 липня 2016 року Тупицький перетнув пункт пропуску «Чонгар» і повернувся з півострова цим же шляхом через місяць - 28 серпня.

Другий візит був не таким довгостроковим: він тривав з 7 по 9 квітня 2017 року.

5 серпня 2017 року Тупицький знову перетнув адміvt;у з окупованих півостровом і повернувся на материк за два тижні - 22 серпня.

Член Громадської ради доброчесності, адвокат Роман Маселко зазначив, то Рада неодноразово робила висновки, що відвідування суддями окупованих територій або Росії без крайньої необхідності є «порушенням правил доброчесності».

Тупицький стверджує, що окупований Крим він не відвідував.

«У Криму Російською Федерацією порушено кримінальну справу. Якби я відвідував, напевно, були б проблеми», - заявив він у коментарі« Схемам ».

Автори матеріалу нагадали, що раніше Тупицький публічно повідомляв, що став нев'їзним до Криму в 2018 році, коли на суддю КСУ наклали російські санкції.

Відзначимо, що НАЗК склало щодо Тупицького адмінпротокол за те, що він не задекларував земельну ділянку в Криму. 27 травня Голосіївський суд Києва не зміг розглянути це адміністративне провадження і закрив його, так як Тупицький не з'явився на засідання.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці., а 28 лютого - ще на місяць. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

27 березня Зеленський підписав указ про скасування указу Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ. Тупицький оскаржив укази президента у Верховному суді.

Відправною точкою конфлікту стало рішення Конституційного суду від 27жовтня 2020 року про скасування положень антикорупційної реформи. 

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Докладніше - в статті Михайла Жернакова "Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і ніякого прогресу" й у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій простраціїдля читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі