У КСУ вимагають від Зеленського скасувати указ про відсторонення Тупицького

Поділитися
У КСУ вимагають від Зеленського скасувати указ про відсторонення Тупицького © КСУ / Facebook
Виконувати його суд не збирається.

Конституційний суд України відреагував на відсторонення голови Олександра Тупицького. Ухвалене президентом Володимиром Зеленським рішення там вважають незаконним і наголошують, що Тупицький має продовжувати виконувати свої службові обов’язки.

«Конституція України не наділяє президента правом «відсторонення від посади судді Конституційного суду України». Більше того, Конституція взагалі не передбачає можливості відсторонення судді КСУ від посади. Конституція встановлює лише підстави та порядок звільнення судді КСУ з посади, припинення його повноважень, затримання або утримання під вартою чи арештом (статті 149, 149-1)», - йдеться у коментарі суду.

У суді також стверджують, що ч. 3 статті 154 Кримінального процесуального кодексу, на яку посилається в указі голова держави, не поширюється на суддів Конституційного суду.

«Видавши Указ № 607/2020 від 29 грудня 2020 року, президент України вийшов за межі своїх конституційних повноважень та порушив приписи статей 1, 6, 8, 19, 106, 147, 149, 153 Конституції України», - зазначають у Конституційному суді.

У КС України також нагадали про «кримінальну відповідальність за втручання у діяльність державного діяча та втручання в діяльність судових органів», передбачену статтями 344 та 376 КК України.

«Статтею 60 Конституції України встановлено, що ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. Виходячи з цього, суддя Конституційного суду України О. Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції та ЗУ «Про Конституційний суд України», а президент України – негайно скасувати свій указ», - підсумовується у коментарі суду.

Нагадаємо, 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького строком на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

28 грудня голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і наданні завідомо неправдивих свідчень (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького в подіях, які призвели до зміни власника заводу в Зугресі, та оприлюднили запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером. Уже після призначення до КСУ Тупицький намагався відрадити його свідчити правоохоронцям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі