У КСУ вимагають від Зеленського скасувати указ про відсторонення Тупицького

Поділитися
У КСУ вимагають від Зеленського скасувати указ про відсторонення Тупицького © КСУ / Facebook
Виконувати його суд не збирається.

Конституційний суд України відреагував на відсторонення голови Олександра Тупицького. Ухвалене президентом Володимиром Зеленським рішення там вважають незаконним і наголошують, що Тупицький має продовжувати виконувати свої службові обов’язки.

«Конституція України не наділяє президента правом «відсторонення від посади судді Конституційного суду України». Більше того, Конституція взагалі не передбачає можливості відсторонення судді КСУ від посади. Конституція встановлює лише підстави та порядок звільнення судді КСУ з посади, припинення його повноважень, затримання або утримання під вартою чи арештом (статті 149, 149-1)», - йдеться у коментарі суду.

У суді також стверджують, що ч. 3 статті 154 Кримінального процесуального кодексу, на яку посилається в указі голова держави, не поширюється на суддів Конституційного суду.

«Видавши Указ № 607/2020 від 29 грудня 2020 року, президент України вийшов за межі своїх конституційних повноважень та порушив приписи статей 1, 6, 8, 19, 106, 147, 149, 153 Конституції України», - зазначають у Конституційному суді.

У КС України також нагадали про «кримінальну відповідальність за втручання у діяльність державного діяча та втручання в діяльність судових органів», передбачену статтями 344 та 376 КК України.

«Статтею 60 Конституції України встановлено, що ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. Виходячи з цього, суддя Конституційного суду України О. Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції та ЗУ «Про Конституційний суд України», а президент України – негайно скасувати свій указ», - підсумовується у коментарі суду.

Нагадаємо, 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького строком на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

28 грудня голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і наданні завідомо неправдивих свідчень (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького в подіях, які призвели до зміни власника заводу в Зугресі, та оприлюднили запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером. Уже після призначення до КСУ Тупицький намагався відрадити його свідчити правоохоронцям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Олег Менджвинський
6 Сiчня 2021, 22:56
Молодці КСУ! Вчіть їх законів. Зверніть увагу. Є Конституція України - Головний Закон держави. З 1996 року по цей час в нас Верховна Рада України приймає Закони, Законодавчі Акти, які більшістю суперечить Конституції України. Президенти України постійно підписують закони, які приймає ВРУ не перевіряючи їх до Конституції України. Цими діями погіршують життя Українців. Кабінет міністрів України приймає постанови, які знищують закони які приймає ВРУ, та підписує Президенти України, Цими діями погіршують життя Українців. Міністерство соціальної політики України готовить ці постанови для КМУ, які погіршують життя Українців. Пенсійний Фонд України створює свої постанови під керівництвом МСПУ, реєструє їх Мінюсті. Ці постанови ПФУ перекручують закони ВРУ на свій лад, та стають понад законом - вдвічі погіршують життя Українців. Адміністративне Судочинство України, яке повинно силятись на основний - головний "Конституцію України" не звертає на нього уваги, та виносить рішення в підтримку дер
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Олег Менджвинський
6 Сiчня 2021, 22:59
Олег Менджвинський 6 Сiчня 2021, 22:56 Молодці КСУ! Вчіть їх законів. Зверніть увагу. Є Конституція України - Головний Закон держави. З 1996 року по цей час в нас Вер
державних органів. Адмінсуди, якщо винесли рішення за просту людину, то влада виконувати не буде, по причині КМУ заборонив виконувати рішення судочинства. Центральна виконавча служба ПФУ на вул. Бастіонній призначає пенсії по Україні тільки Суддям у відставці. Для інших категорій громадян України вона не працює, і не призначає пенсій. Для чого ми тримаємо цю установу. Виникає питання, для чого тоді ВРУ – хіба це Народовладдя? ВРУ – 30 років приймає закони, які в більшості ніхто не виконує, і ніхто не провіряє чи діють вони у розвиток держави Україна, чи погіршує воно життя простим Українцям, чи ні. Не виконують Рішення КСУ {Абзац другий статті 22 в редакції Законів № 456/95-ВР від , № 107-VI від - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від } ЗУ. 9 квітня 1992 року № 2262-XII так і не опублікували правильно ВРУ, приховали від Народу.ВРУ приймала такі закони, які підписує Президенти України, що Українці
Цитувати Поскаржитись
Показати більше відповідей
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі