Конфлікт інтересів та ділянка в Криму: Тупицький не з'явився до суду на розгляд адмінпротоколів щодо нього

Поділитися
Конфлікт інтересів та ділянка в Криму: Тупицький не з'явився до суду на розгляд адмінпротоколів щодо нього © Укрінформ
Два адмінпротоколи проти Тупицького склали ще взимку.

Відсторонений голова Конституційного суду Олександр Тупицький не з’явився на засідання, під час якого мали розглядати адмінпротоколи щодо нього, повідомили у Нацагентстві з питань запобігання корупції. Два протоколи очільник НАЗК Олексій Новіков склав через конфлікт інтересів під час участі в голосуванні за рішення КСУ щодо е-декларування та недекларування ділянки в окупованому Криму.

“Сьогодні, 26 березня, о 10:00 мало відбутися засідання Голосіївського районного суду в місті Києві щодо Олександра Тупицького. Суддя мала розглянути два протоколи, складені НАЗК у лютому цього року. Протоколи стосувалися дій Олександра Тупицького в умовах конфлікту інтересів під час участі в голосуванні за рішення КСУ щодо е-декларування та недекларування ділянки в АР Крим. Однак, Олександр Тупицький не з’явився на засідання. Отже, суд не зміг розглянути справу, адже КУпАП передбачає, що справа може бути розглянута лише за участі обвинуваченого”, - йдеться у повідомленні.

У НАЗК вважають, що повага до суду є обов’язковою умовою побудови правової держави. Тому у відомстві сподіваються, що під час проведення наступних засідань Тупицький виявить повагу до колег та візьме у них участь.

Раніше у НАЗК пояснили, що 1 жовтня минулого року направили Тупицькому запит із проханням пояснити, чому він не задекларував свою ділянку в Криму, отриману ним за законодавством держави-окупанта. За таке порушення НАЗК мало вручити судді адмінпротокол. Вже 27 жовтня суддя проголосував за рішення, згідно з яким, зокрема визнавалося неконституційним право НАЗК складати адмінпротоколи. Це означає, що Олександр Тупицький вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів. Після того, як Верховна Рада відновила згадане право НАЗК, щодо Тупицького склали два адмінпротоколи.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

30 грудня набув чинності закон “Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції". Документ дозволив відновити повноцінну роботу НАЗК, яка фактично була заблокована рішенням КСУ. Зазначимо, що після голосування за цей закон у Верховній Раді НАЗК виділило три грубі помилки, які допустили його автори.

При цьому Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування проти Тупицького за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, і державної зради. За даними слідства, відсторонений очільник КСУ, ймовірно, скоїв діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікується за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 (самовільне зайняття земельної ділянки, державна зрада) ККУ. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі