Судді КСУ, Порошенко і Суркіс внесли зміни в свої е-декларації, поки реєстр було закрито

Поділитися
Судді КСУ, Порошенко і Суркіс внесли зміни в свої е-декларації, поки реєстр було закрито Судді КСУ внесли в декларації відомості про істотну зміну майнового стану © КСУ / Facebook
Судді задекларували зарплати, Порошенко - дивіденди, а Суркіс - погашений кредит.

Поки доступ до реєстру електронних декларацій було закрито для громадян за рішенням Конституційного суду, його судді, а також народні депутати Петро Порошенко і Григорій Суркіс внесли зміни в свої декларації, повідомляє «Українська правда».

Голова КСУ Олександр Тупицький і ще п'ятеро суддів задекларували свою зарплату 29 жовтня - на наступний день після закриття доступу до реєстру. Інформацію про суттєву зміну майнового стану внесли до реєстру судді:

  • Олександр Тупицький (голосував "за скандальне рішення КСУ) 181 тисяча гривень;
  • Володимир Мойсик (голосував "за") - 211,6 тисячі гривень;
  • Ірина Завгородня (голосувала "за") - 201,3 тисячі гривень;
  • Сергій Головатий (голосував "проти") - 206,4 тисячі гривень;
  • Олександр Литвинов (голосував "за") - 189,4 тисячі гривень;
  • Віктор Колесник (голосував "проти") - 221,93 тисячі гривень.

Суддя Литвинов, крім зарплати, задекларував також отриманий кредит в 1,5 млн гривень.

Один з ініціаторів конституційного подання, задовольнивши яке КСУ фактично нейтралізував НАЗК і скасувало антикорупційну реформу, Григорій Суркіс з проросійської «Опозиційної платформи - За життя» вніс в декларацію інформацію про погашенні кредиту на суму майже 101 млн гривень.

Раніше в декларації Суркіса було вказано єдиний кредит на 1 млн євро від афілійованої з ним же англійської компанії Lumil Investments LLP.

П'ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко задекларував 22,5 млн гривень дивідендів від власного інвестиційного фонду.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі