Арт-позиціонування стало трендом в українській культсфері 2013 року

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Арт-позиціонування стало трендом в українській культсфері 2013 року
2013-й рік не можна назвати "роком великих відкриттів". Але й "роком великих втрат" його називати не варто. Тим більше що грудневий демократичний акорд надав культурної році особливий мотив - дзвінку громадянську мелодику.

Арт-позиціонування стало трендом в культурній сфері України в 2013 році. "Займатися цим - престижно і зразково-показово. Як в приватному напрямку, так і в державному секторі", - пише редактор відділу культури ZN.UA Олег Вергеліс.

За його словами, держсектор на нашій території залишається трендсеттером. Хоча в силу різних причин "державне" мистецтво уникає контрверсионных тим. Навіть на виставках контемпорарі у році, що минає рідко вдавалося побачити натяк на радикалізм. Частіше - конформізм, відстороненість чи подібна самозаглибленість.

"Помітне пожвавлення в 2013-му спостерігалося в Національному художньому музеї на вул.м.грушевського. Там презентували оновлену концепцію постійної експозиції (радянське неофіційне мистецтво). А в змінному залі цього будинку - контемпорарі зразка 1990-х - початку 2000-х", - пише автор.

На його думку, один з проривів року - Одеська бієнале, також до важливих проявів збереження арт-спадщини слід віднести створення фонду "Український авангард" і повернулася в Україну колекційну графіка Василя Кричевського.

Значилися в приватному арт-секторі цікаві проекти в Пінчукартцентрі, в надрах якого очікувано здобула премію Жанна Кадирова. На державному рівні сперечалися про оновленні концепції Національного музею імені Тараса Шевченка, втягнувши в диспут навіть політиків.

Знаковою подією 2013-го може вважатися міжнародний фестиваль візуальної культури "Візії". Бадьоро набирав обертів популярності "Жлоб-арт", який став навіть більше ніж проект, перетворившись в суспільно-художнє явище.

найгучніші "децибели" резонансності здобув у 2013-му проект "Мистецького Арсеналу" - "Велике і величне". По-перше, сама експозиція цікава фахівцям і обивателям: спектр української художньої життя різних епох. По-друге, конфлікт між молодим художником і досвідченим директором "Арсеналу" досяг політичного і поетичного напруження (вони один одному регулярно писали докладні послання).

Детальніше читайте у статті "Що хочуть, те й роблять. 2013-й в культурі: події та особи (бліц-підсумки)" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Що хочуть, те й роблять. 2013-й в культурі: події та особи (бліц-підсумки)

Подаруй собі свято

"Поспішайте робити добро"

Сковорода, Чайковський, Троїцький

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі