Обличчя цивілізації у потоці нашої свідомості

Поділитися
Обличчя цивілізації у потоці нашої свідомості Ворота Пекла. Роден
Виходом книжки "Обличчя цивілізації. Уроки видатних особистостей" у травні ц.р. фінішував десятирічний спільний проект автора Валентина Бадрака і видавництва "Фоліо" - презентація стратегій видатних людей цивілізації.

Виходом книжки "Обличчя цивілізації. Уроки видатних особистостей" у травні ц.р. фінішував десятирічний спільний проект автора Валентина Бадрака і видавництва "Фоліо" - презентація стратегій видатних людей цивілізації.

Представлене на суд широкої аудиторії в рамках "Мистецького Арсеналу" видання можна розглядати як ілюстровану панораму особистостей, оскільки це вже восьма книжка автора з циклу досліджень мотивацій і стратегій близько 500 легендарних історичних постатей, найвідоміших у світі.

Мета цієї книжки, як і попередніх, - надати кожному читачеві можливість розкрити свій потенціал і реалізуватися, використовуючи образи. Книжка - аж ніяк не збірка біографій чи енциклопедичних даних, а фактично путівник по мапі активного використання досвіду для досягнення успіху в його різних проявах. Згідно з автором, це книжка-тренінг, що ненав'язливо пропонує геній-терапію як певний спосіб психофізичного самовпливу, так само дієвий, як арт-терапія, аніма-терапія, та й будь-який спосіб подібного занурення особистості в транс. Секрет успіху - у виборі героїв і способі роботи з низкою образів.

До речі, у книжці - образи близько десятка українців, чий внесок у розвиток цивілізації дозволяє їм бути на її вітрині.

Людина людині - підказка

Усе в нашому світі починається з людини. І найважливіше, що залишили нам у спадщину попередники, - досвід. Досвід особистостей, які реалізувалися і які пізнали таємниці буття, справді безцінний. Якщо ж його сконцентрують, розкладуть по поличках і пояснять, він перетворюється на дієвий еліксир, який може застосовувати для особистісного зростання кожен охочий. Насправді практика впливати образами видатних особистостей, або геній-терапія, була присутня в житті цивілізації завжди, просто фокус уваги більшості людей занадто розсіяний, щоб свідомо концентруватися на використанні елементів способу мислення видатних особистостей.

Власне, нічого нового в самому прийомі немає, і байдуже, працювали шукачі щастя й успіху з живими образами чи пізнавали найліпших (але не кумирів) з книжок. Олександр Македонський формувався через героїв "Іліади" та "Одіссеї" (хоча неоціненна роль і живого Арістотеля), а біблійний Ісус став першим героєм для Альберта Швейцера, сформувавши його систему цінностей у такій ієрархічній послідовності: "Бог. Батько. Ґете. Бах". Ініціація Ніцше як філософа звершилася під впливом живого героя - Ріхарда Вагнера. Рафаель, на 32 роки молодший за Леонардо, тайкома спостерігав за його роботою, переймаючи передусім спосіб взаємодії з тонкою субстанцією буття, включаючи настрій, настанову і вмикання волі. Організація діяльності значно важливіша за об'єкт, який стає продуктом генія, - це шукачі усвідомлювали інтуїтивно.

"Я прочитав про Наполеона найбільше за всіх; я прочитав усе, що міг, про Леонардо да Вінчі й Франкліна Рузвельта". Ці слова належать нашому сучасникові Біллу Гейтсу і демонструють підсвідомо обраний ряд образів для самовпливу. Огюст Роден пішов іще далі, коли прохопився: "Мікеланджело і Рафаель - найбільші генії, але до них можна наблизитися". Іншими словами, осягнувши їхні мотивації, стратегії і технології, він аналітично переконався, що зможе досягти їхнього рівня. З іншого боку, є всі підстави припустити: хто не доторкався до генія свідомо, для того він залишиться недосяжним ідолом, не розпізнаваною і не осяжною для розуму ментальною субстанцією.

Справді, психоенергетична суть чарівності образів має певну подібність з такими видами впливу, які викликає спілкування з тваринами, наприклад кіньми, собаками чи дельфінами. Ми доторкаємося і, на тонкому рівні відчуваючи Природу, сприймаємо її могутню енергетику через канали, що несподівано відкриваються. Природа ж, Всесвіт завжди намагаються демонструвати нам свою прихильність, якщо тільки наші доторки щирі. Тут відбувається те саме. Коли ми доторкаємося до життя генія, видатної людини, неординарної особистості і при цьому намагаємося бути чутливими, як у парку, коли застигаємо і чуємо таємний шепіт листя, то незбагненним чином відчуваємо і приймаємо могутню енергетику переможця.

Правда й те, що деякі елементи геній-терапії давно використовують в активних формах психології. Джин Ландрам, автор бентежливої книжки "Чотирнадцять геніїв, які ламали правила", цілком точно вказує, що "для опанування самовпевненості істотно важливі позитивні приклади для наслідування". Один із засновників нейролінгвістичного програмування Річард Бендлер цілком упевнений у тому, що "штучна маніпуляція уявними образами у буквальному значенні слова змінює настрій людини". Схожої думки дотримується ще один з метрів сучасної психології Уейн Даєр, вважаючи, що "перш ніж щось успішно завершити, ми переживаємо це у своїй уяві". Таким чином, учені підтверджують сам метод впливу, не виводячи його в окремий напрям цілеспрямованої роботи людини з самою собою. Тим часом досвід геніїв відкриває шлях до стійких мотивацій, зосередженої роботи, сенсу життя і гармонії.

До речі, великі зазвичай говіркі, і розповідь про себе для них завжди залишалася інструментарієм вкорінення в масову свідомість. Нам тільки треба захотіти використовувати цей унікальний арсенал.

Чому це потрібно сучаснику

З одного боку, людина проникла в таємниці космосу, оволоділа енергією атома. З іншого - вона й понині занадто часто не здатна зрозуміти саму себе. Жителю планети в ХХІ столітті, як і три-п'ять тисяч років тому, потрібні підказки, надихаючі історії подолання перешкод і можливості реалізувати свій потенціал. Тому книжка "Обличчя цивілізації", в якій так чи інакше представлено образи майже 300 найліпших представників людства, може слугувати і тренінговим порадником, і ключем до осягнення природи успіху чи гармонії. Це презентація в обгортці філософії і психології основних рис видатних особистостей.

Ці особистості здатні не тільки розбудити ентузіазм творця, а й іноді вказати шлях до оригінальної ідеї. "По суті, ніякої історії немає, є тільки біографії", - стверджував знаменитий філософ Ральф Волдо Емерсон. У цьому значенні ця книжка - спресована історія перемог людини над обставинами.

До речі, "Обличчя цивілізації" пропонують дещо іншу оцінку внеску особистостей у розвиток людства. Наприклад, Цезар і Черчилль - скоріше великі містифікатори, Македонський - марнувальник життєвого потенціалу, а справжні герої ті, хто подолав обставини, створивши нові смисли: Віктор Франкл, Ролло Мей, Конрад Лоренц, Еріх Фромм, Альберт Ейнштейн. Той-таки Фрейд оцінюється не як патріарх психоаналізу, а як спостережливий шукач, який відкопав ідею на стику медицини, філософії і психології. А ще - як стоїк, який успішно подолав 16 років боротьби з онкологією, 33 операції і створив у цей період найкращі свої книжки.

Зрозуміло, стратегії видатних особистостей призначені не для бездумного копіювання. Те, що було дієвим учора, може виявитися непридатним сьогодні й геть архаїчним завтра. Але важливі способи мислення геніїв, способи їх налаштування на перемогу, приведення себе в готовність шукати ідеї, оригінально самовиражатися, вкорінювати свої ідеї у колективну свідомість. А ще більш важливі докази потенційної рівності всіх людей, що прийшли в цей світ. Саме цьому значною мірою присвячено "Обличчя цивілізації" - пробивати панцир чужої свідомості, щит сталої громадської думки за допомогою спрямованої дії думки, що здатна матеріалізуватися. Один з далекоглядних сучасних аналітиків Ентон Вілсон видав чудову формулу: "Майбутнє існує спочатку в уяві, потім у Волі, і тільки потім - у Реальності".

Обличчя минулого незримо присутні в нашому житті, формуючи сьогодення, певною мірою впливаючи на конструкцію майбутнього. Тією мірою, в якій ми свідомо створюємо своє оточення з особистостей (зовсім як у реальному житті), це оточення формує нас. Якщо ми є те, що їмо, то так само слушно, що на ментальному рівні ми є те, що живить наші враження. "Обличчя цивілізації" можуть допомогти сформувати це оточення. Адже наше життя - це тільки наш проект, а наша індивідуальність неповторна, і тому справді цінним виявиться лише те, що придумали ми самі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі