ВІД СТОЛИЦЬ ДО САМИХ РЕГІОНІВ...

Поділитися
В епоху комунікативного зв’язку епістолярний і мовний жанри, на жаль, ідуть на спад. Але ні Інтернет, ні навіть мобільні переговори ніколи не замінять живого, тим паче — предметного спілкування...

В епоху комунікативного зв’язку епістолярний і мовний жанри, на жаль, ідуть на спад. Але ні Інтернет, ні навіть мобільні переговори ніколи не замінять живого, тим паче — предметного спілкування. Напевно, тому в Україні дедалі популярнішими стають різноманітні виставки, ярмарки та інші масові зустрічі виробників вітчизняного товару і його споживачів. Як правило, всі вони спочатку відбувалися в столиці або у великих, обласного значення, містах. І лише тепер, ніби схаменувшись, промислові підприємства, до речі, не лише України, а й близького та далекого зарубіжжя, «нагострили лижі» на індустріальні регіони країни, що, безумовно, вже дає і ще примножить результативність цих контактів.

Так, традиційним для Кривого Рогу стало проведення міжнародних виставок-форумів «Промисловість. Інвестиції. Технології», остання з яких відбулася в середині листопада. І справді, де, як не в технологічному мегаполісі, яким по праву вважається Кривбас, проводити їх! Тому організовані за «круглим столом» зустрічі, навіть за відсутності негайних і гучних результатів, справляли враження тісного й зацікавленого співробітництва. Тим паче що виставка проходила з участю заступника начальника департаменту інвестиційної політики Мінекономіки України Василя Шевколюка. На жаль, обіцяне прибуття чиновників із Мінпромполітики або криворізьких нардепів з невідомих причин зірвалося. До речі, учасників з’їхалося цього разу більше, не кажучи вже про їх значимість та масштабність. З-поміж шістдесяти гостей міста особливо слід відзначити «Криворіжсталь», представників Одеси («Елекран»), Києва («Сатурн Дейта Інтернешенл»), Запоріжжя («Український графіт»), Тореза Донецької області («ТЕТЗ—ІНВЕСТ»), а також найстаріше підприємство Німеччини «Bloomengineering» тощо. Представники цих міст і країн грамотно представили не тільки стендову інформацію. Менеджери дохідливо пояснювали бажаючим складні сучасні ноу-хау. Ну, а предметна демонстрація нового, приміром, в електроприладобудуванні, вибухозахисному устаткуванні, або електроприводів забійних машин і технологій, що продовжують життя цих дорогих агрегатів, а також нові розробки АСУП, газоперегінного устаткування, магнітно-імпульсних установок — усього не перелічити — цікавили професіоналів, мабуть, не менше, ніж модний і гучний бестселер. До речі, у ході цього форуму промисловців були представлені підприємства всіх форм власності.

Безумовно, «актив», що зібрався в Кривбасі, не обійшов увагою «злоби дня» — прагнення України в ЄС і перспективи членства в СОТ. Хоча після «застільних» дебатів думки сторін, як заведено говорити, розділилися на «за» і «проти». Проте коли йшлося про науково-технічну перспективу та інвестиції, особливо у сфері важкої промисловості країни, висновок був одностайний: Україна, як і раніше, продовжує експортувати сировину, а не національні наукомісткі технології, що, на думку учасників форуму, не сумісне з претензією географічно європейської держави на значне місце серед визнаних представників світового ринку.

«Болючим» питанням для українських промисловців і підприємців, судячи з їхніх колективних висловлювань, залишається відсутність взаємовигідної кредитної політики держави. Що, звісно ж, гальмує і науку, і практику, а загалом — істотно впливає на економічну ситуацію в цілому. І хоч би як самі по собі притиралися ланки одного ланцюжка: виробник—споживач—держава, — без чітко вибудуваної і продуманої у векторі всього народного господарства економічної, кредитної та податкової політики міністерств і відомств країни бажаного результату не досягти.

Так, виступи представників науки були актуальними та корисними, проте й вони поверталися на круги своя, тобто до вищезгаданої економічної частини. Поки ж і гостям криворізької виставки-форуму, і її учасникам доводиться самостійно шукати варіанти благополучного існування, щоб навесні, а може, восени наступного року, на іншій зустрічі, продемонструвати свою матеріальну спроможність і такі самі можливості.

Хоча не можна сказати, що цього разу не було укладено договорів чи угод, але їх кількість далека від бажаної. А те, що проведення таких зустрічей необхідне, найкраще висловив директор «Кривбасруди» Валерій Сапожников: «Немає нічого достовірнішого й кориснішого, ніж отримання необхідної інформації і знань із перших рук, коли подані зразки ти можеш, як мовиться, помацати власними руками. І те, що такі форуми стали традиційними, викликає лише задоволення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі