СПОГАД ПРО БЕЗГОСПНУ ПЛЯШКУ

Поділитися
Цех з переробки твердих побутових відходів відкрито у Харкові. Усе, що раніше викидалося на смітни...

Цех з переробки твердих побутових відходів відкрито у Харкові. Усе, що раніше викидалося на смітники або просто валялося в межах міста: поліетиленові мішечки, одноразовий посуд і пляшки — стануть переробляти, і перетворювати на гранули, із яких потім можна робити нові поліетиленові вироби для нехарчових продуктів. Приміром, труби для прокладання телефонних кабелів, решітки, контейнери.

Три роки в Харкові йшли розмови про необхідність переробки твердих побутових відходів. Спочатку відповідну програму прийняла сесія міської ради, потім з’явилася комплексна програма поліпшення санітарної й екологічної обстановки в місті, і от — ідею втілено в життя.

Створення на Харківщині промислової переробки відходів давалося нелегко. Багато хто в цю справу просто не вірив. Будівництво йшло важко, за старими мірками її можна було закінчити за рік, нині ж знадобилися два роки і 800 тис. гривень.

Це перший муніципальний об’єкт, побудований за гроші харківського інвестора. Встановлене обладнання виготовлено самими харків’янами і відповідає всім необхідним вимогам. Якщо в підвалах, різноманітних артілях, де намагаються переробляти окремі види твердих побутових відходів, воно не сертифіковане, не ліцензоване і працює окремими блоками, то в цьому цеху всі технології зав’язані в одну лінію, можна переробляти всілякі відходи пластмаси, що викидаються на смітники.

Потужність нинішнього виробництва — 1400 тонн на рік, звісно ж, не задовольняє потреби регіону. Але головне — попереду: уже розроблено техніко-економічну пропозицію і тематичну документацію на виготовлення спеціалізованого обладнання зі створення дослідно-експериментального виробництва по сортуванню і переробці твердих побутових відходів продуктивністю 40 тис. тонн на рік або 160 тис. куб. метрів. Імовірний термін введення нового заводу в експлуатацію — кінець 2002 року. Кошторисна вартість будівництва — майже 4,9 млн. гривень, імовірна тривалість будівництва — 18 місяців, термін окупності — три з половиною роки.

Потенціал Харкова дозволяє впровадити відразу весь комплекс з переробки відходів, але, переходячи від етапу до етапу, харків’яни реалізовуватимуть кожну наступну частину проекту на вищому рівні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі