Зміцнення військового контингенту США у Європі доводить, що Росія має підстави для занепокоєння.
Про це заявив речник російського президента Дмітрій Пєсков телеканалу CNN.
Міноборони США 2 лютого повідомило про швидке перекидання додаткових військових підрозділів до Румунії, Польщі та Німеччини.
"США де-факто продовжують нагнітати напруженість у Європі", - сказав Пєсков.
Рішення влади США про перекидання військ "найкращий доказ того, що ми, Росія, маємо об'єктивні причини для занепокоєння".
До Європи направлять близько двох тисяч американських військових. Президент США схвалив розгортання додаткових військ.
США та європейські партнери переглянуть розстановку сил у Європі у тому випадку, якщо напруженість на кордоні з Україною знизиться, заявив у середу представник Держдепу Нед Прайс.
Раніше повідомлялося, що США перекидають військові резерви до Європи, щоб показати, наскільки Вашингтон вірний союзникам НАТО. Цей крок треба вітати, заявив Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.
"Перекидання носить оборонний та пропорційний характер, і спрямовує ясний сигнал, що НАТО зробить все необхідне для захисту та оборони всіх союзників по альянсу", - додав він.
Детальніше про ситуацію, що склалася навколо України, реакція та вимоги Заходу та про те, чого добивається Москва, читайте в аналітичних матеріалах ZN.UA:
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна", а про можливі сценарії наступу на Україну військ РФ з півночі у матеріалі "Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?"
- про те, чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин з Росією, читайте у статті Тетяни Силіної "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".