США перекидають військові резерви до Європи, щоб показати, наскільки Вашингтон вірний союзникам НАТО. Цей крок треба вітати, заявив Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Це потужний сигнал відповідального підходу США, і (цей крок — ред.) здійснюватиметься поряд з іншим внеском США у нашу спільну безпеку, включаючи 8,5 тис. військових, які перебувають у стані підвищеної готовності, для сил швидкого реагування НАТО, та авіаносну ударну групу на чолі з авіаносцем Harry S. Truman, під командуванням НАТО, у Середземному морі", — наводять західні ЗМІ уривки із заяви Столтенберга.
"Перекидання (військ — ред.) має оборонний і пропорційний характер, і спрямовує ясний сигнал, що НАТО зробить все необхідне для захисту та оборони всіх союзників по альянсу", — додав він.
Раніше прессекретар Пентагону Джон Кірбі підтвердив інформацію ЗМІ про те, що найближчим часом США перекинуть додаткові війська до Польщі та Румунії.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".