Справа Шеремета: Мінськ заявив про наявність аудіо-спростування заяв Макара

Поділитися
Справа Шеремета: Мінськ заявив про наявність аудіо-спростування заяв Макара
У Білорусі заявили про готовність "розглянути звернення української сторони"  і "провести об'єктивну перевірку" у цій справі. 

У Білорусі є аудіозапис у відповідь на записи розмов глави КДБ Білорусі про планування вбивства журналіста Павла Шеремета, які оприлюднив колишній представник спецслужби Білорусі Ігор Макар. Про це заявив прессекретар білоруського МЗС Анатолій Глаз.

"Насправді цей індивід (Макар - ред.) нам досить давно знайомий, тому ми з певним скепсисом спостерігали за всієї метушнею, яка розкрутилася навколо його висловлювань", - сказали в пресслужбі МЗС Білорусі. 

Зазначається, що в Україні на основі отриманих даних мало не вирішили "збудувати ціле нове розслідування виключно з політичних причин". 

"У нас є переконливі свідчення, в тому числі аудіозапис, яка недвозначно демонструє явні шахрайські цілі даного ділка. Щоб не бути голослівними ми сьогодні ж готові надати їм гласності", - сказали в Білорусі. 

За словами прессекретаря білоруського МЗС, Макар нібито три рази звертався до посольства Білорусі в Литві влітку минулого року і з "цих звернень абсолютно зрозумілі всі його мотиви".

У Білорусі також пообіцяли "розглянути звернення української сторони" в разі надходження запиту від неї з проханням "провести об'єктивну перевірку", однак наразі прохання про таку допомогу не надходило.  

Нагадаємо, 4 січня ЗМІ оприлюднили аудіозаписи розмов з кабінету глави КДБ в 2008-2012 роках Вадима Зайцева, з яких випливає, що питання вбивства журналіста Павла Шеремета з 2012 року було "в розробці" спецслужб Білорусі.

Пізніше автор розслідування видання EUobserver про можливу причетність КДБ Білорусі до вбивства Шеремета Ендрю Ретман розповів про те, що записи американським дипломатам ще в 2012 році передав Ігор Макар.

За словами заступника голови українського МВС Антона Геращенка, українські експерти з фоноскопічної експертизи перевіряють голоси на записах в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета.

В Україні у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Можливих замовників в поліції назвати не змогли.

28 вересня 2020 року справу Шеремета передали в суд, замовників і організаторів за час розслідування так і не встановили. Під час слідства журналісти, правозахисники та громадські активісти неодноразово вказували правоохоронцям на помилки в доказовій базі, на якій ґрунтуються звинувачення.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Поділитися
Дивіться спецтему: Справа Шеремета
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі