Справа Шеремета: Юлію Кузьменко не відпустили на поруки головлікарів двох дитячих лікарень

Відео
Поділитися
Справа Шеремета: Юлію Кузьменко не відпустили на поруки головлікарів двох дитячих лікарень Андрій Антоненко прийшов до суду в парадній формі Сил спецоперацій © Цензор.нет
Юлію Кузьменко залишили під домашнім арештом, Яні Дугарь продовжили термін особистого зобов'язання.

Дитячому кардіохірургу Юлії Кузьменко та військовому медику Яні Дугарь, обвинуваченим у «справі Шеремета», продовжили ще на два місяці запобіжний захід. Згідно з рішенням Шевченківського районного суду Києва, винесеним 18 травня, Кузьменко повинна залишатися під домашнім арештом, а Дугарь продовжили особисті зобов'язання до 18 липня, передає «Укрінформ».

У ході засідання суд досліджував ряд матеріалів справи: кілька відеозаписів, протоколи та довідки, в тому числі про фіксацію місцезнаходження Кузьменко і Дугарь.

Головлікар «Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії» Андрій Максименко, медичний директор лікарні «Охматдит» Сергій Чернишук і колишній народний депутат Андрій Тетерук просили відпустити Кузьменко на поруки, але суд відхилив їхні клопотання.

Наступне засідання заплановане на 25 травня.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка взяв під варту без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Згодом Кузьменко та Антоненко відправили під цілодобовий домашній арешт.

Дугарь пом'якшили запобіжний захід до нічного домашнього арешту, а потім - до особистого зобов'язання.

Андрій Антоненко провів у СІЗО понад 500 днів.

У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.

Колеги Шеремета з "Української правди" засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак визнав, що « справа Шеремета» є політично мотивованою, а на прес-конференції за участю Авакова, Зеленського і Рябошапки фактично було порушено презумпцію невинуватості.

Поділитися
Дивіться спецтему: Справа Шеремета
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі