Колеги Шеремета висловили сумнів щодо озвучених поліцією мотивів убивства журналіста

Поділитися
Колеги Шеремета висловили сумнів щодо озвучених поліцією мотивів убивства журналіста Версія поліції не здалася редакції "Української правди" переконливою
У редакції "Української правди" під час брифінгу виникли питання, відповіді на які не були надані.

Редакція інтернет-видання "Українська правда", з яким співпрацював Павло Шеремет, піддала сумніву версію слідства щодо мотивів вбивства журналіста. Колеги Шеремета пояснили, що під час брифінгу, на якому керівництво поліції, МВС та Генпрокуратури відзвітувало про результати розслідування, виникли питання, переконливі відповіді на які надано так і не було.

"Ми позитивно сприймаємо той факт, що слідство триває, і про це не забули. Зізнаємося чесно, озвучена версія слідства нас шокувала. Зараз ми ставимося до викладеної інформації обережно. У нас виникло кілька запитань, відповідей на які ми не почули під час брифінгу", - йдеться в редакційному блозі, опублікованому ввечері в четвер, 12 грудня.

Зокрема, журналісти засумнівалися в тому, що вбивство журналіста група волонтерів могла організувати самостійно нібито для "дестабілізації суспільно-політичної ситуації". Адже загибель Шеремета ніякої дестабілізації в Україні не спровокувала.

"Незрозумілими для нас залишаються мотиви замовників і виконавців. Мету, яку було озвучено під час брифінгу, - дестабілізації політичної ситуації в Україні - не було досягнуто", - констатувала редакція "Української правди".

Також журналісти хотіли б одержати переконливу відповідь на питання, хто був зацікавлений у дестабілізації, і навіщо вона була потрібна волонтерам, котрі підтримували армію в непростий час,

"Чи припускає слідство, що група волонтерів могла діяти в інтересах Росії?" - зазначили в редакції.

"Українська правда" пообіцяла ретельно вивчити озвучені слідчою групою факти, а також докласти максимум зусиль, щоб встановити істину. Журналісти закликали всіх, хто має інформацію про фігурантів справи, поділитися нею з ними.

"Ми не хочемо, щоб у цій справі мали місце будь-які маніпуляції. Тому звертаємося до всіх: якщо вам відомі додаткові факти про людей, прізвища яких були озвучені сьогодні в якості підозрюваних, просимо надати їх нашої редакції. Ми зробимо все можливе, щоб встановити істину", - йдеться в заяві редакції "Української правди".

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

12 грудня 2019 року керівництво поліції назвало імена п'ятьох підозрюваних. Серед фігурантів справи – дитячий лікар Юлія Кузьменко, рок-музикант Андрій Антоненко, військовий медик Яна Дугарь і подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Усі вони волонтери або учасники бойових дій. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі