Малюська допустив виплату компенсації Антоненку за 500 днів у СІЗО

Відео
Поділитися
Малюська допустив виплату компенсації Антоненку за 500 днів у СІЗО Міністр юстиції озвучив свою версію причини звільнення Антоненко з-під варти © Свобода слова Савіка Шустера
На думку міністра юстиції, суд переконався в тому, що сержант ССО Андрій Антоненко «не становить загрози для суспільства».

Міністр юстиції Денис Малюська не виключив, що якщо Андрія Антоненка виправдають, то він може претендувати на грошову компенсацію за те, що понад 500 днів провів у СІЗО. Разом з тим глава Мін'юсту підкреслив, що звільнення обвинуваченого з-під варти і його переведення під домашній арешт не означає, що «справа Шеремета» «розвалюється».

«Є компенсація за необгрунтоване обвинувачення. І за весь час утримання в ізоляторі йому може бути виплачена компенсація за його зверненням. Чим довше тримання - тим більша компенсація», - заявив Малюська в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» увечері в п'ятницю, 30 квітня.

Звільнення Антоненка з-під варти міністр пов'язав з «перевищенням терміну перебування в СІЗО», а також тим, що суд переконався в тому, що обвинувачений «не становить загрози для суспільства».

«Є практика, що протягом певного часу (рік, півтора року, два роки), якщо немає вироку, то людину потрібно випускати. Якщо людина не становить загрози для суспільству. Очевидно, суд переконався, що небезпеки немає, і вирішив змінити запобіжний захід», - пояснив очільник Мін'юсту.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка взяв під варту без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки й аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Згодом Кузьменко пом'якшили запобіжний захід до цілодобового домашнього арешту, а Дугарь відправили під нічний домашній арешт. Обох зобов'язали носити електронні браслети.

У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак визнав, що « справа Шеремета» є політично мотивованою, а на прес-онференції за участю Авакова, Зеленського і Рябошапки фактично було порушено презумпцію невинуватості.

Поділитися
Дивіться спецтему: Справа Шеремета
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі