Співпрацювати зі слідством по справі вбивства українського журналіста Павла Шеремета погодився колишній представник спецслужби Білорусі Алмаз Ігор Макар. Він розповів білоруській редакції "Радіо Свобода", що українські дипломати зв'язалися з ним одразу після зливу інформації з КДБ, аби обговорити співпрацю, на яку він одразу ж погодився.
«На прохання начальника департаменту Національної поліції України мені відкрили українську візу і попросили прилетіти в Україну і взяти участь в слідчих діях», — розповів колишній білоруський силовик, додавши, що слідчі дії тривали три дні і завершилися 16 січня.
Коли він прибув до України, його зустріли співробітники спецслужби, після того він перебував під цілодобовою охороною. Нацполіція провела слідчі дії та "інші заходи".
«На мою думку, я представив достатньо підстав для того, щоб стверджувати, що до замовлення вбивства Павла Шеремета мають відношення білоруські спецслужби», — сказав Макар.
Він додав, що повідомив слідству значно більше, ніж відомо сьогодні ЗМІ. Проте розголошувати свої свідчення не може через домовленість.
«Я думаю, що розслідування справи докорінно зміниться в результаті всього цього, і воно буде доведено до кінця вже Генеральною прокуратурою України. Я переконаний, що цей злочин буде розкрито», — сказав він.
Нагадаємо, 4 січня ЗМІ оприлюднили аудіозаписи розмов з кабінету глави КДБ в 2008-2012 роках Вадима Зайцева, з яких випливає, що питання вбивства журналіста Павла Шеремета з 2012 року було "в розробці" спецслужб Білорусі.
Пізніше автор розслідування видання EUobserver про можливу причетність КДБ Білорусі до вбивства Шеремета Ендрю Ретман розповів про те, що записи американським дипломатам ще в 2012 році передав Ігор Макар.
За словами заступника голови українського МВС Антона Геращенка, українські експерти з фоноскопічної експертизи перевіряють голоси на записах в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета.
В Україні у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Можливих замовників в поліції назвати не змогли.
28 вересня 2020 року справу Шеремета передали в суд, замовників і організаторів за час розслідування так і не встановили. Під час слідства журналісти, правозахисники та громадські активісти неодноразово вказували правоохоронцям на помилки в доказовій базі, на якій ґрунтуються звинувачення.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.