Українські спецслужби ще в 2012 році знали про підготовку вбивства Шеремета – колишній спецпризначенець Макар

Доповнено
Поділитися
Українські спецслужби ще в 2012 році знали про підготовку вбивства Шеремета – колишній спецпризначенець Макар
Макар розповів, чому Шеремету загрожувала небезпека.

Українським спецслужбам ще в 2012 році повідомили про те, що готується вбивство журналіста Павла Шеремета, заявив колишній співробітник спецпідрозділу "Алмаз" МВС Білорусі Ігор Макар в інтерв'ю "Новій газеті".

"У 2012 році Павло ще тільки збирався переїжджати в Україну. Але я знаю, що інформація була передана і в Російську Федерацію, і в Україну, і навіть в білоруський МЗС. До речі, тоді Вадим Зайцев і був знятий з посади голови КДБ. Він усіма силами намагався довести, що донезмоги відданий Лукашенку. Він давав інтерв'ю, в яких розповідав, що зробить все заради Лукашенка, - по суті, просився назад. Але в КДБ його не повернули", - заявив Макар.

За його словами, Шеремету загрожувала небезпека, адже він дуже активно розслідував вибух, який стався в метро Мінська у 2011 році. Колишній "алмозавець" зазначив, що журналіст був подразником для режиму Лукашенка в Білорусі.

Нагадаємо, 4 січня ЗМІ оприлюднили аудіозаписи розмов з кабінету глави КДБ в 2008-2012 роках Вадима Зайцева, з яких випливає, що питання вбивства журналіста Павла Шеремета з 2012 року було "в розробці" спецслужб Білорусі.

Пізніше автор розслідування видання EUobserver про можливу причетність КДБ Білорусі до вбивства Шеремета Ендрю Ретман розповів про те, що записи американським дипломатам ще в 2012 році передав Ігор Макар.

За словами заступника голови українського МВС Антона Геращенка, українські експерти з фоноскопічної експертизи перевіряють голоси на записах в рамках розслідування вбивства Павла Шеремета.

В Україні у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Можливих замовників в поліції назвати не змогли.

28 вересня 2020 року справу Шеремета передали в суд, замовників і організаторів за час розслідування так і не встановили. Під час слідства журналісти, правозахисники та громадські активісти неодноразово вказували правоохоронцям на помилки в доказовій базі, на якій ґрунтуються звинувачення.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Поділитися
Дивіться спецтему: Справа Шеремета
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі