Почалася експертиза аудіозаписів про вбивство Шеремета - Геращенко

Поділитися
Почалася експертиза аудіозаписів про вбивство Шеремета - Геращенко © RFERL.org
Експертиза проводиться на території України.

Українська експертна група проводить експертизу аудіозаписів можливих розмов керівництва КДБ Білорусі в рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це повідомляє "Громадське радіо" з посиланням на заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенко.

За його словами, експертиза голосів проводиться в Україні українськими експертами по фоноскопічній експертизі.

"Для зразка, якщо не можна людину для цього опитати особисто, будуть брати його публічний виступ і порівнювати із записом. В цьому випадку доведеться йти таким же шляхом. Експертам необхідно час, це складна технічна експертна робота", - сказав заступник міністра.

Він додав, що оскільки злочин було скоєно на території України, то і розслідування повинно проводитися Україною, а інші країни можуть лише сприяти в розслідуванні.

"У випадку з Білоруссю, у мене є сумніви, що вона буде сприяти цьому розслідування. Хоча було б добре після встановлення особи, яка бере участь у плівках, його допитати", - зазначив Геращенко.

Раніше повідомлялося, що Нацполіція має намір провести слідчі дії з особою, яка є розпорядником аудіозаписи, на якій нібито посадові особи КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів. При цьому чоловік отримає процесуальний статус свідка, також йому буде забезпечена належна охорона.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжні заходи.

У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі