Нацполіція України має намір провести слідчі дії з особою, яка є розпорядником аудіозаписів, на якій нібито посадові особи КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів. При цьому чоловік отримає процесуальний статус свідка, також йому буде забезпечена належна охорона. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Згідно з повідомленням, вже сформована спільна група, яка готова виїхати до власника запису.
"Оскільки розпорядник звукозапису зараз знаходиться на території однієї з країн Євросоюзу, для проведення відповідних слідчих дій потрібно дотримуватися процедури міжнародної правової допомоги. Вже сформована спільна група в складі співробітників Нацполіціі і Офісу генерального прокурора, яка готова найближчим часом виїхати в країну перебування власника запису... чоловік отримає процесуальний статус свідка, також йому буде забезпечена належна охорона ", - йдеться в повідомленні.
Відзначається також, що слідчі Нацполіціі підготували офіційне запрошення в Україну особі, яка є розпорядником звукозапису, для участі в слідчих діях.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.
Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.
Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжні заходи.
У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.
Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.