Чого хоче Путін і якою може бути реакція Заходу на спробу вторгнення в Україну – огляд західної преси

Доповнено
Поділитися
Чого хоче Путін і якою може бути реакція Заходу на спробу вторгнення в Україну – огляд західної преси © Міноборони РФ
Загроза вторгнення Росії в Україну велика.

Росія зібрала близько 100 тисяч військових біля кордонів України та в окупованому Криму. Американська розвідка повідомила, що Кремль може готувати повномасштабне вторгнення вже на початку 2022 року, хоча Москва заперечує, що має такий план. ZN.UA повідомляло про те, що у Вашингтоні не виключають вторгнення Росії в Україну або наприкінці грудня – на початку січня (коли і Україна, і її західні партнери йдуть на різдвяно-новорічні канікули), або наприкінці зими – на початку весни 2022-го., коли, як розраховують у Кремлі, Україна буде у глибокій енергетичній, економічній та політичній кризі.

За останній місяць тема України знову стала однією з найбільш обговорюваних у світі. Росія нарощує там, що залишилися після весняних "учень" угруповання. Агресивність Росії на дипломатичному та військовому напрямках в останні тижні суттєво зросла. Міграційна криза в Білорусі, напруженість на Балканах, тяжке зростання цін на газ у Європі – у всіх цих подіях простежується російський слід.

Загроза вторгнення Росії в Україну велика. Американські партнери України "вкрай стурбовані незвичайним переміщенням" російських військ біля кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. А 7 грудня відбудеться онлайн-зустріч президентів США та Росії, напередодні якої ZN.UA зібрало все, що писали західні ЗМІ про ймовірне російське вторгнення в Україну.

The Wall Street Journal

Розвідка

Видання Bloomberg першим повідомило про те, що США попередили ЄС про можливе вторгнення Росії в Україну. При цьому джерела з Росії повідомляють, що Москва не має наміру зараз розпочинати війну з Україною, хоча й хоче продемонструвати свою силу.

Газета The Washington Post писала, що Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участю до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.

Кремль досі розглядає західні демократії як конкурентів і готовий дестабілізувати їх щоразу, коли з'являється така можливість. Російський президент так і не змирився зі "втратою" пострадянських країн. Путін боїться зближення України з НАТО та ЄС. Він вважає Україну "втраченою територією" і готується до атаки, написала 6 грудня британська газета The Guardian.

Німецька газета BILD розповіла про плани вторгнення "зі столу Путіна" – у три фази захопити дві третини України разом із Києвом. У своїх прогнозах ЗМІ посилаються на свідчення представників НАТО та інших служб безпеки, які мали змогу ознайомитись із "записками" Кремля.

Захід хоче підтримати Україну, але намагається уникнути війни із РФ. Росія готова до інтенсивних бойових дій в Україні. Американський телеканал CNN говорить, що про готовність армії РФ до війни свідчить підготовка медичних підрозділів та запас палива, якого має вистачити на "затяжний конфлікт". Йдеться про період бойових дій тривалістю від 7-10 днів до місяця.

Українська армія стала краще воювати з бойовиками "ЛДНР", але тепер насувається зовсім інша війна, попереджає британський журнал The Economist. Експерти вважають, що ніщо в арсеналі України не змогло б зупинити російські Повітряно-космічні сили, і НАТО не хоче брати на себе однозначні зобов'язання щодо захисту країни, на яку Росія вже напала.

Реакція на можливе вторгнення

The Wall Street Journal писала, що США мають два сценарії на випадок вторгнення РФ в Україну - оптимістичний і песимістичний. Це посилення оборонних можливостей України коштом збільшення постачання коштів ППО та іншої військової допомоги та розширення санкцій проти Росії. США піде шляхом "зниження ризику конфронтації з Москвою", у тому числі за допомогою обмеження кількості військових навчань, що проводяться США в Європі. Такі вчення провокує критику з боку РФ. США при цьому призупиняє програму військової допомоги Україні.

The New York Times пише, що США ще можуть відмовити Росію від вторгнення в Україну. Проте союзники вже працюють над санкціями проти країни-агресора.

Хоча аналітики, з якими говорила The Washington Post, називають дії Путіна "блефом", газета пише, що Путіна змусять платити у разі ще одного вторгнення в Україну.

США разом із Євросоюзом можуть розробити пакет економічних та військових заходів щодо стримування Кремля у разі ймовірного вторгнення Росії в Україну, пише The New York Times. У Штатах не вважають, що РФ блефує, розміщуючи свої війська біля нашого кордону, проте розвідка переконана, що Москва ще не ухвалила остаточного рішення щодо них.

За даними New York Times, більшість аналітиків вважають, що навіть за найгіршого сценарію Києву не варто очікувати допомоги від армії США. Як і НАТО, США не готові вступити війну проти Росії за Україну, писала польська газета Rzeczpospolita. А престижний американський журнал Foreign Affairs радить Штатам подбати про те, щоб не плекати владу України ілюзіями, що вони отримають підтримку, яка ніколи не прийде. А європейське видання EUobserver пише, що внутрішні суперечності заважають Заходу захищати Україну від агресії Росії.

Всі варіанти загрожують ризиком, коли Байден вступає в конфронтацію з Путіним через Україну, упевнені журналісти The Guardian. Москва ставить Вашингтон перед ситуацією: капітуляція щодо суверенітету України або ризик тотальної війни.

А The New York Times писала, що Путін перевіряє, наскільки далеко готовий зайти Байден у захисті України. Тим часом The Washington Post писала, що США вже знайшли вразливе місце Путіна - конгресмени запропонували не визнавати Путіна президентом РФ після 2024 року неабияк стривожило Кремль. В іншому крилі на Капітолійському пагорбі сенатори вже запропонували збільшити військову допомогу Україні, повідомляло видання Politico. Канал CNN слідом повідомив, що США планують передачу додаткової зброї Україні через загрозу російського вторгнення.

Великобританія готова перекинути в Україну 600 військових через загрозу вторгнення РФ, повідомляла газета The Mirror. Британський спецназ попередили про можливе відправлення.

Путін

Поки міжнародні лідери та світові ЗМІ продовжують розмірковувати про останнє нарощування Москвою військової присутності на українському кордоні, президент Росії Владімір Путін спокійно продовжує повільну анексію східної України. Пітер Дікінсон з Atlantic Coucil написав, що Путін створює неформальну імперію на Донбасі і що повільна анексія східної України продовжується.

Хоч Захід і застеріг Росію від вторгнення в Україну, Кремль не відреагував на попередження. Газета The Washington Post писала, що Росія продовжує кидати виклик США та Європі.

Офіційний сайт Кремля

Путін змінив стратегію щодо України. Газета The Guardian попереджала, що нарощування російських військ на українському кордоні сигналізує про план Б Кремля. А Financial Times писала, що господар Кремля намагається отримати поступки, розширюючи тиск на Україну.

Кремль боїться, що Україна поверне під контроль Донбас. Financial Times наголошувала, що одержимість Путіна Україною відображає той факт, що для нього це важлива незавершена справа. І він, безперечно, врахував, що Україна дедалі більше зближується з НАТО. Він також розуміє, що Захід продовжує вкладати гроші та ресурси у модернізацію українських військових, розвідувальних, кібер та політичних можливостей.

Los Angeles Times пише, що Путін хоче відновити радянську імперію. Мета Путіна, яку він часто і прямо виражає, - відновити владу Росії над імперією, яку вона втратила у 1991 році, коли розпався Радянський Союз. Його найближча мета - навернути назад розширення НАТО до західних кордонів Росії. У Байдена немає іншого вибору, як відповісти на виклик Путіна.

Україна навряд чи стане останньою територіальною вимогою Путіна в Європі. У Центрі аналізу європейської політики CEPA впевнені, що Україна відмовилася вчинити національне самогубство і продаж країни Росії призведе до катастрофи для Заходу.

У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх його учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "Україна - епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі