США не вступлять у війну за Україну – Rzeczpospolita

Поділитися
А престижний американський журнал Foreign Affairs радить Штатам подбати про те, щоб не плекати владу України ілюзіями, що вони отримають підтримку, яка ніколи не прийде.

Президент РФ Владімір Путін дедалі відчайдушніше намагається підкорити собі Україну. І Америка навряд чи братиме безпосередню участь у захисті України від повномасштабного вторгнення, вважає Єжи Білецький у статті для польської газети Rzeczpospolita.

Зазначимо, що НАТО готове "надавати нашому партнеру Україні політичну та практичну підтримку". Але не воюватиме за Україну.

Автор підкреслює, що повторення 2014 року не буде: США не будуть захоплені зненацька нападом Росії, кульмінацією якого стала анексія Криму та окупація Донбасу.

"Ми знаємо плани Кремля: під приводом провокацій, що нібито мали місце, з боку України реалізувати давно запланований сценарій", - підкреслює держсекретар США Ентоні Блінкен.

У вівторок він візьме участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Ризі.

"Всі варіанти на столі. НАТО вирішить, які кроки вона зробить", - заявила заступник Блінкена Карен Донфрід. Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг попередив Москву про "витрати та наслідки" вторгнення в Україну.

Російський бліцкриг?

Вже кілька днів розвідка США надає європейським союзникам дані, що вказують на "дуже високу ймовірність" того, що Росія розпочне наступ на Україну наприкінці січня чи на початку лютого. Це операція набагато більшого масштабу, ніж та, що була проведена сім років тому. Подейкують навіть про "бліцкриг" на зразок німецьких атак на початку Другої світової війни: одночасний удар із Донбасу, Білорусі та Чорного моря з метою захоплення половини України аж до Одеси. Однак американці наголошують, що, хоча значна частина російської армії вже перебуває на вихідних позиціях, Путін ще не ухвалив рішення про військові дії. Очікується, що він відмовиться від них, якщо Захід погодиться "нейтралізувати" Україну. Це передбачає не лише зобов'язання, що країна ніколи не вступить до НАТО, а й не отримуватиме військову допомогу від Заходу. У Вашингтоні говорять про можливе проведення другого саміту між президентами США та Росії після червневого саміту у Женеві.

У день пам'яті жертв Голодоморів 24 листопада американський президент Джо Байден заявив про "непорушне зобов'язання Америки захищати свій суверенітет і територіальну цілісність". Але для американських ЗМІ правда полягає в іншому. За даними New York Times, більшість аналітиків вважають, що навіть за найгіршого сценарію Києву не варто очікувати допомоги від армії США.

Самуель Чарап, відомий експерт, пов'язаний з військовим інститутом корпорації Ренд, уточнює: “Росіяни знають, оскільки вони нападають на Україну вже сім років, що ми не пошлемо 82 повітряно-десантну дивізію. І я думаю, що вони прорахували все інше, що вони готові заплатити таку ціну. Саме це робить ситуацію такою складною. З цієї ситуації немає вдалого виходу”.

Джон Лаф, експерт лондонського Chatham House, сказав Rzeczpospolita, що заходи Заходу, які очікує Москва, будуть включати санкції проти Росії та продовження експорту наступальних озброєнь в Україну, але не більше того.

Стівен Пайфер, посол США в Києві з 1998 по 2000 рік, в інтерв'ю The Insider сказав, що “якщо Росія перейде у наступ, НАТО не здійснить проти неї військових дій”.

У цій ситуації престижний американський щоквартальний журнал Foreign Affairs радить: "Штатам слід подбати про те, щоб не тримати українське керівництво в ілюзії, що воно отримає підтримку, яка ніколи не прийде".

Перед цим Лукашенко натякнув, що у разі нападу РФ на Україну підтримає Путіна.

Думки щодо мети таких дій Кремля розходяться: одні експерти бачать у них спробу дестабілізації континенту, інші – ширму для спроби силового захоплення України

Колишній перший заступник глави АП Росії Владіслав Сурков опублікував нову статтю, в якій натякнув: Росія не відмовиться ані від агресії проти інших країн, ані від своїх імперських амбіцій.

У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх його учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка «Україна — епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі