Коли Путін планує вторгнутися до України: ZN.UA стали відомі можливі дати

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Коли Путін планує вторгнутися до України: ZN.UA стали відомі можливі дати © sprotyv.info
Плани Кремля прив'язані до спроб Китаю отримати контроль над Тайванем.

Уже два тижні з-за океану чи не щодня приходять новини про «надзвичайне занепокоєння» Сполучених Штатів підозрілими діями російської армії поблизу українських кордонів, вперше оприлюднені солідними американськими ЗМІ, близькими до нинішньої адміністрації США.

Офіційному Києву знадобилося десять днів, щоб визнати факт переміщення російських військ біля кордонів України, ймовірність наявності в Росії бажання і планів «просунутися далі» на українську територію і перестати все заперечувати, пише Тетяна Силіна у статті «Відкрите питання: як Америка захищатиме Україну від Путіна?».

За свідченням наших джерел, у Вашингтоні не виключають вторгнення Росії в Україну або наприкінці грудня – на початку січня (коли і Україна, і її західні партнери йдуть на різдвяно-новорічні канікули), або наприкінці зими – на початку весни 2022-го, коли, як розраховують у Кремлі, Україна буде в глибокій енергетичній, економічній та політичній кризі, а народ, що втомився від коронавірусу, почне бунтувати, і чинна влада втратить залишки підтримки.

Сполученим Штатам, стурбованим власними проблемами, головною з яких є Китай, за умови зростання напруженості у Південно-Східній Азії «гарячий» конфлікт у центрі Європи не потрібен.

За свідченням міністра закордонних справ України Павла Клімкіна (2014-2019 рр.), зараз на всіх основних міжнародних майданчиках активно обговорюється бажання Китаю отримати контроль над Тайванем. На його думку, якщо Пекіну це вдасться, то російський режим, швидше за все, намагатиметься розширити свій контроль над територією України.

А у разі «повторення 2014 року» – відкритого вторгнення РФ, Вашингтону доведеться не лише висловлювати «надзвичайну стурбованість», а й демонструвати підтримку своєму стратегічному партнерові Україні не словом, а ділом.

Загроза вторгнення Росії в Україну висока. На відміну від публічних коментарів української влади, американські партнери «вкрай стурбовані» «незвичним переміщенням» російських військ поблизу кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. Однак навіть формально оновлене минулого тижня стратегічне партнерство Києва і Вашингтона не дає відповіді на головне запитання. Яке? Читайте статтю Тетяни Силіної «Відкрите питання: як Америка захищатиме Україну від Путіна?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі