В КСУ заявили, що вони - єдина противага "турборежиму" "Слуг народу"

Поділитися
В КСУ заявили, що вони - єдина противага
За словами Сліденка, дії "Слуги народу" "стравлюють народ"

"Слуги народу" критикують Конституційний суд через те, що судді знаходять недоліки в їхніх законах, ухвалених у «турборежимі».

Таку думку висловив суддя КСУ Ігор Сліденко в коментарі УНН.

"Так, КСУ робить помилки. Так, він не ідеальний, як і будь-який інший державний інститут. Але це мало не єдина противага оцьому "турборежиму", який вони (фракція "Слуга народу" - ред.) запустили і продукують спам. цей спам, замість того, щоб регулювати відносини, "підбурює" народ. Подивіться, що вони зробили з ФОП, тарифами, з податками. це Конституційний суд зробив? Може це Верховна Рада зі своєю безглуздою правовою політикою. І вони бояться, очевидно. Адже якщо ці закони зайдуть в КСУ, то КСУ їх скасує, адже є соціальні стандарти, які визначені Конституцією, а не "слугами народу". Єдине, що виробляла ця система - постійні скандали", - сказав Сліденко.

За його словами, тиск на КСУ почалося ще в 2019 році.

"Ці" вкидання "почалися ще в минулому році, коли КСУ зібралися переводити в Харків. Потім збиралися обрізати йому повноваження, а зараз хочуть забрати фінансування. Це цілеспрямована політика" Слуг народу "по дискредитації Конституційного Суду і по його знищенню", - зазначив Ігор Сліденко.

Нагадаємо, Сліденко, який виступав доповідачем по скандальному рішенням про скасування положення антикорупційної реформи , попросив державну охорону. За словами судді, він отримує погрози і побоюється за безпеку своєї сім'ї.

30 жовтня Ігор Сліденко повідомив, що написав заяву про відставку нібито з тиску з боку Офісу президента. При цьому він не став уточнювати, хто саме на нього тиснув.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.

Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі