Ніякої автономії для угорців у Закарпатті за визначенням бути не може - МЗС

Поділитися
Ніякої автономії для угорців у Закарпатті за визначенням бути не може - МЗС МЗС заявляє, що ні про яку автономію для угорців у Закарпатті мови не йде © Андрій Товстиженко, DT.UA
Конструктивні пропозиції з питань освіти і мови Будапештом ігноруються, зазначив представник МЗС України.
Ниякої автономії для угорців на Закарпатті не може бути за визначенням, написав на своїй сторінці у Facebook заступник голови МЗС Василь Боднар.

"Не розуміє, на жаль, пан посол чітких, неодноразових і дуже офіційних пояснень, що ніякої автономії в Закарпатті не може бути за визначенням. Як і без відповіді залишаються наші конструктивні пропозиції щодо мови освіти. Паралельна реальність...", - написав Боднар.

Раніше посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень заявив, що Угорщина продовжить блокувати міжнародні прагнення України до тих пір, поки Україна не скасує "мовну статтю" закону про освіту, що стосується мови навчання представників національних меншин.

Нагадаємо,

7 лютого заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар за підсумками зустрічі в Ужгороді із заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модерой повідомив про те, що Київ і Будапешт дійшли згоди у мовному питанні. Однак у МЗС Угорщини наявність будь-яких домовленостей із Києвом заперечують.

Раніше міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила про готовність врахувати рекомендації Венеціанської комісії і продовжити перехідний період "мовної статті" у новому законі "Про освіту" до 2023 року.

Члени Венеціанської комісії не поділяють точку зору Угорщини про те, що навчання для нацменшин повинно проводитися лише угорською, і визнала право України перейти до змішаної системи викладання.

До того ж Угорщина вимагає від України юридичних гарантій, що закон "Про освіту" не запровадять без попереднього досягнення компромісу з угорською громадою щодо суперечливих питань.

Також голова МЗС Угорщини Петер Сіярто наполягав на перегляді Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оскільки, на його думку, новий освітній закон порушує її принципи.

Нагадаємо, закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня і його норми повинні бути введені в школах, починаючи з вересня 2018. Зокрема, згідно із законом, дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти навчатимуться державною мовою, а мова національної меншини викладатиметься як окрема дисципліна.

Детальніше про ультиматуми Угорщини та їхні наслідки для України читайте у статті "За півкроку до червоної риси" Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі