"Ми вдячні Венеціансьій комісії за оперативну і професійну роботу і готові імплементувати ці рекомендації. Важливо розуміти, що ми це робимо не через реакцію окремих країн, наше перше завдання - дати кожній українській дитині, незалежно від її національності чи місця проживання, високий рівень володіння українською мовою. Для цього нам потрібно, щоб всі були готові до імплементації статті, а також, щоб при цьому враховувалися особливості навчання для національних громад різних мовних груп", - пояснила міністр.
Вона додала, що Україна підготує покрокову карту імплементації мовної статті.
Під час зустрічі також обговорювалося питання доопрацювання Протоколу про співпрацю у сфері освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національної освіти Румунії.
Раніше Європейська комісія за демократію через право опублікувала рекомендації, що стосуються українського закону "Про освіту", зокрема, так званої "мовної статті". У висновках пропонується внести зміни до ст. 7 цього закону ("мовна стаття") для запобігання можливої дискримінації мов, що не належать до мов Європейського Союзу.
Закон України "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.
З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини будуть вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.