Міносвіти прокоментувало норми про мову навчання в новому законі

Поділитися
Міносвіти прокоментувало норми про мову навчання в новому законі Новий закон про освіту дозволить дітям краще пройти тести ЗНО з української мови
У новому законі викладання мовами національних меншин можливо тільки до п'ятого класу. Потім угорську, румунську та російську вивчатимуть як окремий предмет.

Стаття 7, яка регулює питання мови навчання у новому законі "Про освіту", відповідає Конституції України та Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, йдеться в роз'ясненні Міністерства освіти, переданому агентству "Інтерфакс-Україна".

За інформацією відомства, в Україні мовами національних меншин навчається близько 400 тис. дітей у 735 навчальних закладах і, як правило, в таких закладах українська мова вивчається виключно як предмет.

Міносвіти "змушено констатувати, що спостерігається стійка тенденція до зниження рівня і погіршення якості шкільної освіти дітей з шкіл з навчанням мовами нацменшин, що підтверджують результати зовнішнього незалежного оцінювання (у 2016 році 60,1% школярів з румунської та угорської меншин не змогли успішно скласти тестування з української мови)".

У міністерстві зазначають, що така ситуація призводить до порушення конституційного права дітей на вступ до вищих навчальних закладів, тому важливо розширити викладання предметів державною мовою в школах нацменшин.

"Вперше за історію незалежності на законодавчому рівні розширюються обсяги навчання українською мовою в державних і комунальних навчальних закладах, де навчання ведеться мовами нацменшин", - йдеться в роз'ясненні.

Починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мова.

З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Для дітей, які зараз навчаються мовами нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть отримувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

5 вересня Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Законопроект №3491-д підтримали 255 народних депутатів. DT.UA підготував огляд основних нововведень цього закону.

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте у інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі