DT.UA підготувало огляд основних нововведень нового закону.
Середня школа стане 12-річною.
Закон декларує новий підхід до навчання: переходимо від школи, в якій тільки напихають знаннями та відтворюють їх, до школи компетентностей.
Закон легітимізує різні форми навчання. Тепер освіту можна буде отримувати не лише за партою у школі: окрім уже знайомих нам очної, заочної, екстернатної та дистанційної освіти, тепер абсолютно законними будуть сімейна або домашня освіта (з батьками), педагогічний патронаж, здобуття освіти на робочому місці та дуальна освіта (поєднання навчання в навчальних закладах і на робочому місці).
Буде створено Національне агентство із забезпечення якості освіти, яке куруватиме середню освіту (не плутати з НАЗЯВО, сфера відповідальності якого – вища освіта).
Буде створено Національне агентство кваліфікацій. Ця структура закладає місток між ринком праці і системою освіти. Агентство, з одного боку, забезпечуватиме прогнозування потреб ринку праці у фахівцях різних кваліфікацій, координуватиме розробку професійних стандартів, супроводжуватиме впровадження Національної рамки кваліфікацій, а з іншого - братиме участь у розробці стандартів освіти.
Відбудуться зміни у системі підвищення кваліфікації вчителів: законними будуть не лише традиційні, а й альтернативні форми. Вчитель сам обиратиме, де він хоче навчатися.
Новим законом "Про освіту" передбачено добровільну сертифікацію вчителів, яка дасть можливість ще на 20% підвищити зарплатню тим, хто її пройшов.
За законом зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитися не лише у 11 класі, а і після 9-го класу.
Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".