Глава МЗС Угорщини виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Поділитися
Глава МЗС Угорщини виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС На думку Сійярто, Україна порушує раніше взяті на себе міжнародні зобов'язання © Википедия
Петер Сійярто вважає, що закон України "Про освіту" суттєво порушує принципи Угоди про асоціацію.

Новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, вважає міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Як повідомляє прес-служба уряду Угорщини, Сійярто планує ініціювати наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Люксембурзі перегляд цієї угоди з Україною.

Зазначається, що міністр закордонних справ Угорщини відвідав Ужгород, де провів зустріч з керівниками організацій угорців та керівниками історичних церков для узгодження точок зору. Сійятро заявив про те, що новий український закон створює гіршу ситуацію в освіті для угорців та представників інших нацменшин в Україні, ніж у часи СРСР.

Політик стверджує, що сторони прийшли до висновку про те, що чинний закон робить неможливою діяльність угорських шкіл і відбирає право навчатися рідною мовою учням середніх і старших класів. На думку міністра, таким чином Україна порушує раніше взяті на себе міжнародні зобов'язання. Сійярто вважає, що єдиним засобом впливу на Україну є збільшення міжнародного тиску на Київ.

Він також висловив задоволення розмовою з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, який виступив на захист закарпатських угорців. Крім того, міністр позитивно оцінив резолюцію обласної ради Закарпаття про захист культурно-освітніх прав нацменшин.

Як повідомив раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.

Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно із статтею 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти почнуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі