Венеціанська комісія розкритикувала претензії Угорщини щодо навчання мовою нацменшин

Поділитися
Венеціанська комісія розкритикувала претензії Угорщини щодо навчання мовою нацменшин Двомовне навчання - це перевага, вважають у Венеціанській комісії © rada2012.net.ua
Секретар Венеціанської комісії вважає, що навчання українською лише піде на користь учням.

Члени Венеціанської комісії не поділяють точку зору Угорщини, що навчання для нацменшин має проводитися лише угорською, повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт в інтерв'ю "Європейській правді".

"Ні, ми не поділяємо цю позицію. Ми вважаємо, що держава може перейти від суто угорськомовної системи до змішаної, за якої частину годин буде викладання угорською, частину – українською. Понад те, це навіть краще для самих учнів, якщо вони будуть отримувати навчання двома мовами", - зазначив Маркерт.

Разом із тим, він вважає, що нацменшини мають отримати гарантії для своїх мов, тож у цьому питанні критика Угорщини є обґрунтованою. Маркерт пропонує урядовцям прийняти підзаконні акти, що встановлять ці гарантії, наприклад, чітко прописати кількість годин для навчання мовою меншин.

"Водночас державна мова також має викладатися у достатньому обсязі, зокрема, щоби людина мала можливість інтегруватися, була конкурентною на ринку праці – а для цього потрібно добре говорити українською, а не лише угорською. Але саме по собі двомовне навчання – це перевага", - сказав він.

Додамо, що Угорщина вимагає від України юридичних гарантій, що закон "Про освіту" не впровадять без попереднього досягнення компромісу з угорською громадою щодо суперечливих питань.

Також голова МЗС Угорщини Петер Сійярто наполягав на перегляді Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оскільки, на його думку, новий освітній закон порушує її принципи.

Нагадаємо, закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня і його норми мають бути запроваджені в школах, починаючи з вересня 2018. Зокрема, згідно з законом, дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти навчатимуться державною мовою, а мова національної меншини викладатиметься як окрема дисципліна.

Детальніше про ультиматуми та мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте у статті "Будапешт показав Києву мова ультиматуму" Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі