Глава парламентської фракції «Слуги народу» Давид Арахамія висловив упевненість, що президент Володимир Зеленський має піти на розпуск Верховної Ради, якщо до нього не дослухатиметься власна фракція, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Я переконаний, що він повинен перезавантажити Верховну Раду, якщо буде системне нерозуміння президента його власною фракцією. Мені здається, повністю буде зрозуміла поведінка в цьому процесі, цілком зрозуміла стратегія», - заявив Арахамія в ефірі телеканалу «Україна 24» увечері в середу, 4 листопада.
За словами політика, він "завжди готовий" до дострокових парламентських виборів.
При цьому Арахамія не став уточнювати, яке саме положення Конституції дозволяє президенту достроково припиняти повноваження парламенту у разі «нерозуміння з власною фракцією».
Зеленський уже говорив про можливість розпуску парламенту, коли закликав депутатів підтримати його законопроект про розпуск Конституційного суду.
Тим часом спікер Дмитро Разумков вніс у Раду власний законопроект, і саме його висловили готовність потримати чимало членів фракції.
Відзначимо, що ст. 90 Конституції наділяє президента правом дострокового припинення повноважень Верховної Ради виключно в трьох випадках:
- якщо протягом місяця у Верховній Раді не сформовано коаліцію депутатських фракцій;
- якщо протягом 60 днів після відставки Кабінету міністрів не сформовано персональний склад уряду;
- якщо протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.
На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.
Тим часом спікер Дмитро Разумков і ще сотня депутатів внесли до Ради альтернативний законопроект
Докладніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.