Fitch Ratings назвав слабкі місця України для отримання коштів МВФ

Поділитися
Fitch Ratings назвав слабкі місця України для отримання коштів МВФ
Ризики, як вважають в агентстві, частково пов’язані з впливом олігархів, проросійських інтересів та проблемами судової влади.

Можливі проблеми з підтримкою президента Володимира Зеленського з боку парламенту, а також скупчення російських військ поблизу східного кордону України є складовими ризиків, які ослаблюють рейтинг України та можуть вплинути на швидкість отримання коштів від Міжнародного валютного фонду. Такі прогнози дає Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

"Виконання вимог SBA (stand-by, - ред.) багато в чому залежить від здатності президента Зеленського отримати парламентську підтримку свого законодавчого порядку денного", - йдеться в огляді.

Як зазначає агентство, попередній прогноз щодо нерівномірного виконання програми stand-by (SBA) і лише часткового надання двох траншів у 2021 році, виправдалися.

"Аналогічно, базовим варіантом Fitch є лише часткове вивільнення решти 2,2 мільярда доларів коштів SBA наступного року", - прогнозує агентство.

Зазначається, що попри впровадження у 2021 році антиолігархічних заходів, а також попри попередні кроки щодо судової системи та корупції, які здійснюються у рамках зобов'язань за програмою stand-by, повільне розв'язання цих питань підкреслює виклики, які стоять перед українським президентом.

"У тому числі - через неочікувані зміни Конституційного Суду", - зазначає Fitch.

Ризики реалізації президентської політики, як вважають в агентстві, частково пов’язані з впливом олігархів, проросійських інтересів та судової влади.

"У ширшому плані показники управління покращилися, але залишаються слабким місцем рейтингу", - йдеться у прогнозі.

Також, Fitch вказує на скупчення російських військ поблизу східного кордону України, що посилює геополітичні ризики, а відтак, послаблює рейтинги України.

"Останні повідомлення про скупчення російських військ поблизу східного кордону України підкреслюють ризики геополітичного характеру, що послаблює рейтинги. Основним припущенням нашого серпневого огляду було те, що конфлікт з Росією не загострюється до точки компрометації загальних економічних показників", - зазначає Fitch.

Також, в агентстві додають, що відсутність військового загострення на східних кордонах агентство поки залишає базовим варіантом для прогнозів по Україні.

Серед позитивних факторів Fitch називає довіру до політичної бази, яка підкріплюється гнучким обмінним курсом, таргетуванням інфляції та розумною фіскальною політикою, а також підтримує стійкість до шоку від Covid-19.

Вказується на зменшення державного боргу, яке було перервано пандемією, але відновилося цього року, а валютні резерви продовжили збільшуватися.

Також, наголошується, що фіскальні показники перевищили очікування після перегляду Fitch суверенного рейтингу України в серпні. У 2021 році бюджет був майже збалансований, хоча витрати традиційно збільшуються ближче до кінця року.

"Другий рік поспіль бюджетно-фінансові перевищення (в основному зумовлені сильним зростанням доходів після недовиконання видатків у 2020 році), продовжить останній рекорд фіскальної обачності, закріпленої за цілями МВФ", - зазначають в Fitch.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд за підсумками першого перегляду програми stand-by (SBA) погодив виділення Україні траншу кредиту в розмірі близько 700 мільйонів доларів. Таке рішення ухвалила виконавча рада МФВ на засіданні 22 листопада.

Рада також схвалила продовження дії угоди stand-by до кінця червня 2022 року.

9 червня 2020 року Рада директорів МВФ ухвалила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним близько 5 мільярдів доларів, спрямовану на допомогу в подоланні наслідків пандемії COVID-19.

12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової програми співпраці в розмірі 2,1 млрд доларів.

Було заплановано усього чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів. Проте обумовлений графік порушився, а фінансування призупинили через невиконання Україною низки зобов’язань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі