У Рахунковій оцінили стан виконання бюджету: одна хороша новина, решта - погані

Поділитися
У Рахунковій оцінили стан виконання бюджету: одна хороша новина, решта - погані
За 9 місяців держбюджет перевиконаний майже на 29 млрд грн - за рахунок ПДВ, акцизів на імпорт та ренти за користування надрами. З видатками - набагато гірше.

За 9 місяців план доходів бюджету перевиконано на 29 млрд грн. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

"Майже 29 млрд грн. Саме на таку суму перевиконаний план доходів загального фонду державного бюджету у січні – вересні цього року", - зазначив Пацкан.

Отримати додаткові мільярди державі вдалося, у першу чергу, за рахунок перевиконання плану надходжень зі сплати ПДВ, акцизу із ввезених на територію України товарів та ренти за користування надрами.

Що стосується видатків, то, згідно з висновком Рахункової палати про результати аналізу виконання держбюджету за 9 місяців, тут ситуація не така оптимістична.

Видатки державного бюджету у січні – вересні становили 68 % плану на рік. При цьому на придбання обладнання, капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво – лише 38% запланованого на рік.

"Майже дві третини коштів на ці цілі мають бути використані в останні місяці року. Звичайно, це посилює ризики невиконання плану видатків до кінця року", - зазначає голова Рахункової.

Ще декілька фактів. На надання трансфертів місцевим бюджетам з держбюджету виділили на 6 млрд грн менше плану звітного періоду. З них, за трьома бюджетними програмами на 1 млрд грн не розпочали перерахування субвенцій, а за вісьмома – менше запланованого на 5 млрд грн.

Загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу за 9 місяців зменшився на 4 %, до 2 трлн 446 млрд грн. Проте це відбулося виключно за рахунок ревальвації гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг.

Як повідомляло ZN.UA, бюджет 2021 року виконується в умовах екстраординарних шоків — триваючої рецесії, посиленої кризою коронавірусу. Додатково його виконання ускладнюється падінням у попередні періоди промислового виробництва, скороченням сфери послуг, зменшенням заощаджень населення, зростанням рівня безробіття. А невизначеність щодо поширення епідемії та можливих її наслідків на зовнішніх товарних і фінансових ринках додаватиме ще більшої турбулентності. Саме тому розширення державних стимулів у період кризи є виправданим, навіть якщо це звужує майбутній фіскальний простір.

Читайте про це в матеріалі ZN.UA "Вимушена необхідність чи можливості для розвитку?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі