Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів України

Поділитися
Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів України © Офіс президента
Без представників РСУ в Етичній раді очищення судової системи від недоброчесних суддів стане на паузу.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на саботаж судової реформи Радою суддів. На засідання 13 вересня РСУ не делегувала жодного свого представника до Етичної ради при Вищій раді правосуддя, чим заблокувала основну частину реформи – очищення судової системи.

«Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни. (…) Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч. Я не дозволю суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, позбавити українців права на справедливість. А судді, які хочуть працювати в прозорій системі, повинні мати повну підтримку», - цитує президента його пресслужба.

У четвер, 16 вересня, в Офісі президента України відбудеться робоча зустріч за участю очільників органів суддівського урядування, зокрема голови Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів «Великої сімки» (G7).

Зеленський також подякував міжнародним організаціям, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції і які вже делегували експертів до конкурсної комісії з обрання членів ВККС та Етичної ради ВРП.

Рада суддів України має делегувати трьох своїх представників до Етичної ради при ВРП. Увійти до складу Етичної ради забажали судді Микола Глотов, Василь Клюба, Ганна Вронська та Микола Кипчарський. Однак на сьогоднішньому засідання РСУ не набрала достатньої кількості голосів для того, щоб делегувати бодай одного свого представника.

3 серпня президент Володимир Зеленський підписав закони про призначення членів Вищої ради правосуддя і про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Закон № 5068 Рада прийняла 14 липня. Згідно з ним, в складі Вищої ради правосуддя буде створений автономний підрозділ дисциплінарних інспекторів, які попередньо перевірятимуть подані на суддів скарги.

Крім того, буде створена Етична рада, яка перевірить всіх чинних членів ВРП і кандидатів на цю посаду. До неї увійдуть три представники суддів і троє міжнародних експертів. Якщо Етична рада визнає члена ВРП недобросовісним, то його повноваження будуть припинені до розгляду цього питання суб'єктом його висунення. Вирішальний голос у таких питаннях буде за міжнародними експертами.

Докладніше про причини кадрової кризи в судах України та шляхи виходу із ситуації, що склалася, читайте в статті Сергія Козьякова «Кадрова криза в судах. Статистика, причини, прогноз» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі