Засідання комісії по обранню керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не відбулося через відсутність кворуму.
Про це повідомляють в суботу, 9 жовтня, джерела УП в комісії.
Засідання було заплановано на 10:00 ранку, але член комісії Андрій Гуджал на засіданні не з'явився.
Деякі члени комісії навмисно блокують процес відбору, оскільки не хочуть незалежної САП.
Глава ЦПК Віталій Шабунін повідомив в Telegram, що насправді на засіданні комісії були відсутні троє представників Офісу президента, але тільки одного не вистачило для кворуму.
Комісія з відбору кадрів в САП складається з 11 осіб: 4 представників ради прокурорів, яких раніше визначили, і 7 делегованих Верховною Радою.
Попередній глава спеціалізованої прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення в серпні 2020 року.
В кінці серпня четверо членів комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) заявили про проблеми з конкурсом. Прозоре обрання нового глави САП є одним з критеріїв "механізму призупинення безвізу з боку Євросоюзу".
Посольства ЄС і США в Україні заявляли, що від цього процесу буде залежати подальша підтримка України.
Нагадаємо, заяви на участь в конкурсі на заміщення посади глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подали 111 осіб.
Серед претендентів - в.о. глави САП Максим Грищук, засновник мережі безоплатної правової допомоги Андрій Вишневський, прокурори САП Сергій Козачина, Андрій Перов, Ігор Семак, глава парламентського комітету з питань правової політики Андрій Костін, колишній керівник Управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк.
Назар Холодницький Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру очолював п'ять років: з 2015 по 2020 рік. З посади він звільнився за власним бажанням за кілька місяців до закінчення термін повноважень, звільнення передував конфлікт глави САП з генпрокурором Іриною Венедиктової.
Після звільнення Холодницького антикорупційну прокуратуру керує заступник голови САП Максим Грищук.
25 січня офіційно почався конкурсний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Керівник САП по суті є головною особою в системі антикорупційних органів - від нього залежить доля кожної справи, відкритого Національним антикорупційним бюро. У зв'язку з цим, антикорупційна прокуратура дає унікальні гарантії незалежності. Детальніше про те, що ж буде в фіналі відбору керівника САП читайте в статті Олександра Леменова "Глава САП буде новий, але ризиків не зменшилася".