Влада України погодилася на вимогу Міжнародного валютного фонду про відмову від заміни податку на прибуток податком на виведений капітал. Про це йдеться в опублікованому меморандумі із МВФ.
"Після детального технічного вивчення ми не будемо робити кроків щодо заміни чинного податку на прибуток підприємств податком на розподілений прибуток або податком на виведений капітал", 一 йдеться в зобов'язаннях держави перед фондом.
Важливо знати, що під час виборів на пост президента України Володимир Зеленський обіцяв запровадити в країні податок на виведений капітал.
Також Україна не розширюватиме критерії відповідності спрощеній системі оподаткування і почне якнайшвидше боротися з тими, хто нею зловживає для ухилення від сплати податків.
Крім того, наша країна погодилася не запроваджувати жодних нових податкових преференцій.
Сам податок змінює прийняту структуру системи оподаткування доходів. Замість неї встановлювалася б процедура, коли податок стягується не з різниці від прибутків та витрат, а з тієї суми, яку підприємство направить своїм власникам у вигляді дивідендів або прирівняних до них платежів.
МВФ із самого початку озвученої ідеї запровадження цього податку почав активно “висловлювати стурбованість” такими намірами. Нібито українська держава втратить значну частину доходів держбюджету.
Але є підстави заявляти, що податок на виведений капітал у перші два роки справді принесе до бюджету менше податку на прибуток. А от починаючи з третього року надходження різко зростуть, перекриваючи недобір перших років, даючи при цьому близько 7% ВВП замість нинішніх 2-3%.
Нагадаємо, що з 1 грудня в Україні, в рамках структури Державної податкової служби, створюється спецпідрозділ, завданням якого мінімізуватиме скарги найбагатших платників податків. Про це йдеться у Меморандумі України з МВФ.