Високопосадовець Міністерства фінансів США зустрівся з новим послом Китаю в Штатах, що стало частиною низки попередніх кроків, спрямованих на відродження взаємодії на високому рівні між двома країнами після напруженого періоду. Про це повідомляє Bloomberg.
Зустріч між заступником міністра фінансів США з міжнародних справ Джеєм Шамбо і китайським послом Се Фенгом «була відвертою, конструктивною і стала частиною постійних зусиль, спрямованих на підтримку відкритих ліній зв'язку і відповідальне управління двосторонніми відносинами», сказали в Міністерстві фінансів США.
У відомстві додали, що Шамбо порушив питання, які викликають занепокоєння, але не надали деталей.
Адміністрація президента США Джо Байдена намагається переорієнтувати критично важливі ланцюги поставок з Китаю і обмежити Пекіну доступ до технологій, які, на думку Вашингтона, можуть загрожувати національній безпеці Штатів. Водночас міністр фінансів США Джанет Єллен закликала Пекін співпрацювати з Вашингтоном у вирішенні проблем зміни клімату та списання боргів країнам, що розвиваються.
Се Фенг, який прибув до США у травні, вважається довіреним радником китайського лідера Сі Цзіньпіна і кілька років працював у Вашингтоні на початку своєї кар'єри. Шамбо був членом Ради економічних консультантів в адміністрації США.
Єллен місяцями розглядала можливість візиту до Пекіна, підтвердивши свій намір ще минулого місяця, але тривала двостороння напруженість щодо Тайваню, торгівлі, суперечливі претензії Пекіна щодо Південно-Китайського моря і політ китайської повітряної кулі над США залишили ці плани нереалізованими. У заяві Міністерства фінансів не було жодної згадки про потенційну поїздку Єллен.
Раніше повідомлялося, що міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао та його американська колега Джина Раймондо зустрілися у Вашингтоні, пообіцявши тримати канали зв'язку відкритими.
Адміністрація президента США Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків — стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.