Міністри торгівлі США та Китаю зустрілися у Вашингтоні: про що говорили

Поділитися
Міністри торгівлі США та Китаю зустрілися у Вашингтоні: про що говорили © pixabay/mohamed_hassan
Сторони сигналізують про зусилля, спрямовані на діалог, попри напруженість.

Міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао та його американська колега Джина Раймондо висловили занепокоєння щодо торговельної та інвестиційної політики своїх країн на зустрічі у Вашингтоні, але пообіцяли тримати канали зв'язку відкритими під час першого з 2020 року візиту високопоставленого китайського чиновника до столиці США. Про це повідомляє FT.

Переговори міністрів відбулися в той час, коли Вашингтон і Пекін демонстрували попередні ознаки зусиль щодо стабілізації відносин, які досягли найнижчої точки за останні 50 років.

Ван висловив занепокоєння з приводу американського експортного контролю в таких сферах, як напівпровідники, а також запропонував переглянути вихідні інвестиції в цілях безпеки, згідно із заявою Міністерства торгівлі Пекіну.

Міністерство торгівлі США заявило, що чиновники провели «прямі та предметні» дискусії, в тому числі щодо загального середовища в обох країнах для торгівлі та інвестицій, а також сфер потенційної співпраці.

«Міністр Раймондо також висловила занепокоєння з приводу нещодавніх дій Китаю, спрямованих проти американських компаній, що працюють у КНР», - йдеться в повідомленні.

Напруженість спалахнула на вихідних, коли лідери країн G7 на саміті в Японії опублікували заяву з критикою на адресу Китаю з питань безпеки, таких як мілітаризація Південно-Китайського моря і використання економічного примусу в торгівлі.

Пекін виступив з гнівною відповіддю, звинувативши G7 у прагненні стримувати інші країни. Він також оголосив про заборону китайським компаніям інформаційної інфраструктури купувати мікросхеми, вироблені американським виробником мікросхем Micron Technology, що виглядає як помста за обмеження Вашингтона на продаж передових напівпровідників до Китаю.

Протягом останніх тижнів китайська влада у великих містах провела рейди на іноземні консалтингові компанії, в тому числі закрила офіс американської аудиторської компанії Mintz у Пекіні і затримала п'ятьох місцевих співробітників компанії.

Але, на думку аналітиків, є ознаки того, що країни, можливо, намагаються знизити напруженість, а президент США Джо Байден також прогнозує відлигу у відносинах. Минулого тижня китайські державні ЗМІ заявили, що зустрічі Вана у Вашингтоні свідчать про те, що обидві сторони визнали важливість економічних і торговельних відносин.

У п'ятницю Міністерство торгівлі США заявило, що ця зустріч була частиною зусиль, спрямованих на підтримку відкритих ліній зв'язку і відповідальне управління відносинами. Міністерство додало, що Раймондо висловила готовність розвивати взаємодію між Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном, які востаннє зустрічалися на саміті G20 на Балі в листопаді минулого року.

«Обидві сторони домовилися встановити канали зв'язку, підтримувати та посилювати обмін думками з економічних і торговельних питань, а також інших питань співробітництва», - заявило Міністерство торгівлі Китаю.

Аналітики вважають, що країни можуть намагатися створити умови для візиту Сі до США в листопаді на засідання форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Очікується, що Ван також зустрінеться з торговим представником США Кетрін Тай на полях зустрічі АТЕС у Детройті.

«Ніхто не очікує структурних змін у відносинах, звичайно, "холодна війна" все ще буде існувати», - вважає директор Центру міжнародної безпеки і стратегії в Університеті Цінхуа в Пекіні Да Вей.

«Але буде нижча температура, принаймні, відтепер і до кінця року. Я сподіваюся, що обидві сторони зможуть дійти згоди, що незалежно від того, наскільки погані відносини, діалог повинен продовжуватися», - зазначив аналітик.

Раніше повідомлялося, що США і Тайвань домовилися про посилення торговельних зв'язків. Це стало першим відчутним результатом оголошеної минулого року ініціативи, яка зіштовхнулася з жорсткою критикою з боку Пекіна.

Уряд Китаю неодноразово виступав проти поглиблення двосторонньої взаємодії Вашингтона з Тайванем і опублікував дві скарги після оголошення про угоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі