Китай досі не відповів на запит США про зустріч із міністром оборони — Bloomberg

Поділитися
Китай досі не відповів на запит США про зустріч із міністром оборони — Bloomberg © pixabay/mohamed_hassan
Глава Міноборони Китаю перебуває під американськими санкціями.

Пекін досі не дав офіційної відповіді на запит США про зустріч міністра оборони Ллойда Остіна і його китайського колеги Лі Шанфу на майбутньому форумі в Сінгапурі. Про це заявив помічник міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні Елі Ратнер, повідомляє Bloomberg.

«Міністр Остін і Міністерство оборони ініціювали запит на зустріч із генералом Лі, і на цей запит так чи інакше не було відповіді», - сказав Ратнер.

США запропонували провести зустріч між міністрами оборони в межах «Діалогу Шангрі-Ла», який відбудеться в Сінгапурі наступного тижня.

Останнім часом Штати намагаються відновити переговори з вищими посадовими особами Китаю після того, як відносини країн зіпсувалися, особливо на тлі інциденту з китайською шпигунською повітряною кулею.

Цього тижня відбулася зустріч міністрів торгівлі США та Китаю, а раніше пройшли переговори між радником з національної безпеки Джейком Салліваном та головним дипломатом Пекіна. 

Нещодавно, без прямої відповіді на запит США, Китай висловив занепокоєння щодо американських санкцій, які Штати запровадили проти Лі у 2018 році за те, що він брав участь у купівлі бойових літаків Су-35 і обладнання для ракетних систем С-400 від російського продавця озброєнь «Рособоронекспорт». Китай стверджує, що Лі не буде в рівних умовах з Остіном, якщо санкції залишаться чинними.

Ратнер підтвердив позицію Пентагону, що санкції проти Лі не є юридичною перешкодою для зустрічі двох міністрів оборони, додавши, що зв'язки між військовими мають вирішальне значення для врегулювання майбутніх криз, які можуть перерости у військовий конфлікт.

«Знову ж таки, питання для Китаю полягає в тому, чи потрібна нам велика криза, перш ніж ми поставимось до цього серйозно? Наш аргумент - зробімо це зараз», - сказав Ратнер.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків — стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі