Китай попередив Вашингтон, що зустріч глав Міноборони країн малоймовірна через санкції США — FT

Поділитися
Китай попередив Вашингтон, що зустріч глав Міноборони країн малоймовірна через санкції США — FT © Pixabay
США запровадили санкції проти китайського міністра оборони у 2018 році.

Китай заявив США, що зустріч міністрів оборони двох країн на безпековому форумі в Сінгапурі малоймовірна через суперечку навколо санкцій, що є черговою перешкодою для діалогу на високому рівні між Пекіном та Вашингтоном. Про це повідомляє Financial Times.

Міністр оборони США Ллойд Остін хоче зустрітися з китайським колегою Лі Шанфу на безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі у червні. Однак організація такої зустрічі пов'язана з труднощами, оскільки США запровадили санкції проти Лі у 2018 році за те, що він брав участь у купівлі Китаєм бойових літаків Су-35 і обладнання для ракетних систем С-400 від російського продавця озброєнь «Рособоронекспорт».

США заявили Китаю, що санкції не заважають Остіну зустрітися з Лі в третій країні. Але кілька джерел видання кажуть, що для Китаю буде майже неможливо погодитися на зустріч, поки санкції залишаються чинними.

За словами деяких співрозмовників FT, немає жодних перспектив, що адміністрація президента США Джо Байдена скасує санкції.

Остання напружена ситуація в американсько-китайських відносинах виникла саме тоді, коли країни намагалися організувати візити американських міністрів до Пекіна.

Лідери США та Китаю Джо Байден і Сі Цзіньпін погодилися, що сторонам необхідно стабілізувати відносини, коли зустрілися на саміті G20 на Балі в листопаді минулого року. Але перші зусилля, спрямовані на активізацію взаємодії на високому рівні, були зірвані після того, як на початку лютого над Америкою пролетіла китайська шпигунська повітряна куля.

Країни ведуть переговори про візити до Китаю держсекретаря США Ентоні Блінкена, міністра фінансів Джанет Єллен і міністра торгівлі Джини Раймондо. Штати також намагаються організувати першу телефонну розмову між Байденом і Сі після інциденту зі шпигунською кулею.

Однак Пекін неохоче ставиться до візиту Блінкена через побоювання, що ФБР може оприлюднити звіт про китайський аеростат.

Занепокоєння з приводу відсутності взаємодії між вищими військовими посадовими особами країн зростало протягом останнього року.

Голова Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Аквіліно вже два роки намагається зустрітися зі своїми китайськими колегами. Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі не спілкувався зі своїм китайським колегою після інциденту з повітряною кулею.

«Діалог Шангрі-Ла», який проводить Міжнародний інститут стратегічних досліджень, часто є місцем зустрічі представників оборонних відомств США і Китаю. Минулого року Остін провів зустріч із попередником Лі Вей Фенхе.

Пентагон заявив, що прагне до відкритих ліній зв'язку з китайськими військовими лідерами, але звинуватив Пекін у глухому куті, заявивши, що Китай вирішив ігнорувати, відхиляти або скасовувати численні запити США на комунікацію на вищому рівні.

Посольство Китаю в США заявило, що обидві країни ведуть необхідну комунікацію.

«Але комунікація не повинна здійснюватися заради комунікації», - додав речник посольства Лю Пенгю.

«Ми закликаємо американську сторону проявити щирість, працювати разом з Китаєм і вжити конкретних заходів для створення умов і атмосфери, необхідних для спілкування, і допомогти повернути китайсько-американські відносини на правильний шлях», - сказав Лю.

Аналітик у Німецькому фонді Маршалла Бонні Глейзер каже, що країни Південно-Східної Азії все більше стурбовані інтенсивністю конкуренції між США і Китаєм, а також відсутністю діалогу сторін на високому рівні. За її словами, ці країни будуть «шоковані», якщо Остін і Лі відвідають саміт, але не проведуть двосторонню зустріч.

«Питання в тому, будуть вони звинувачувати США чи Китай? Мені здається, що в більшій частині регіону визнають, що США намагаються взаємодіяти з китайськими колегами, але їм перешкоджають», - додала Глейзер.

Експерт з аналітичного центру CSIS Джуд Бланшетт сказав, що ця суперечка ілюструє, як політична динаміка з обох сторін гальмує можливу стабілізацію відносин між Вашингтоном і Пекіном.

«Чим довше Пекін відмовлятиметься від контактів із США, тим більше країн в Європі та Азії сприйматимуть поведінку Китаю як непоступливість», - додав він.

Аналітик Еван Медейрос з Джорджтаунського університету вважає, що найкращий спосіб для США досягти своєї мети стримування Китаю - це показати партнерам в Азії, що Вашингтон завжди відкритий до діалогу з Пекіном.

«США повинні знайти компромісне рішення заради своїх стратегічних цілей», - додав Медейрос.

У березні Всекитайські збори народних представників затвердили генерала Лі Шанфу на посаді глави Міноборони Китаю. Аналітики вважають, що таке рішення Пекіна ризикує спровокувати ще більші труднощі у відносинах між США і Китаєм, які і без того напружені через збитий китайський шпигунський аеростат і ситуацію навколо Тайваню.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі