Військові навчання можуть свідчити про те, що Китай готується розпочати війну проти Тайваню — глава МЗС острова

Поділитися
Військові навчання можуть свідчити про те, що Китай готується розпочати війну проти Тайваню — глава МЗС острова
Нещодавно Китай провів триденні навчання.

Через день після того, як Китай імітував «високоточні удари» по Тайваню під час військових навчань навколо острова, міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву засудив дії Пекіна і попередив, що Китай, схоже, намагається підготуватися до війни проти острова. Про це Ву заявив в інтерв’ю CNN.

«Подивіться на військові навчання, а також на їхню риторику, схоже, що вони намагаються підготуватися до початку війни проти Тайваню», - зазначив Ву.

«Тайванський уряд розглядає китайську військову загрозу як щось, що не може бути прийняте, і ми це засуджуємо», - додав він.

Відповідаючи на запитання, чи має Тайвань якесь уявлення про терміни потенційних військових дій Китаю, враховуючи оцінки американської розвідки, що лідер країни Сі Цзіньпін наказав військовим бути готовими до 2027 року, Ву висловив упевненість у підготовці Тайваню.

«Китайські лідери двічі подумають, перш ніж вирішать застосувати силу проти Тайваню. І неважливо, чи це буде 2025 рік, чи 2027 рік, чи навіть пізніше, Тайваню просто необхідно підготуватися», - сказав міністр.

Пекін розпочав навчання в суботу, 8 квітня, наступного дня після того, як президент острова Цай Інвень повернулася з 10-денного візиту до країн Центральної Америки і США, де вона зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу Кевіном Маккарті та іншими американськими законодавцями.

Пекін охарактеризував навчання як «серйозне попередження проти змови тайванських сепаратистських сил із зовнішніми силами і необхідний крок для захисту національного суверенітету і територіальної цілісності».

«Китай не може диктувати, як Тайваню знаходити друзів. І Китай не може диктувати, як наші друзі хочуть показати підтримку Тайваню», - сказав Ву, відповідаючи на запитання, чи не занадто висока ціна такого візиту Цай в США.

Пекін провів подібні масштабні військові навчання навколо Тайваню в серпні минулого року, після того, як тодішній спікер Палати представників США Ненсі Пелосі відвідала острів. Тоді навчання включали запуск ракет над островом.

Тайвань і Китай управляються окремо після закінчення громадянської війни понад сім десятиліть тому. Тайвань перейшов від авторитарного правління до демократії в 1990-х роках і зараз є однією з найвільніших юрисдикцій в Азії за версією американської некомерційної організації Freedom House.

Однак правляча Комуністична партія Китаю вважає самоврядний острів своєю територією, і в останні роки, в міру зростання своєї влади, китайський лідер Сі Цзіньпін чітко заявив про свої амбіції «приєднати» острів, за необхідності, силою.

Китайські навчання також співпали з візитом президента Франції Еммануеля Макрона, якого Сі прийняв у Пекіні. Після зустрічі Макрон, схоже, поставив під сумнів, чи повинна Франція втручатися в питання Тайваню, заявивши журналістам, що «найгірше було б думати європейці, повинні пристосовуватися до американського ритму або китайської надмірної реакції». Французькі офіційні особи пізніше зазначили, що його коментарі були неправильно витлумачені. Ву повідомив CNN, що Тайбей звернувся до Франції за роз'ясненнями.

«Ми все ще намагаємося з'ясувати, що він сказав і що це означає через французький уряд», - сказав Ву, додавши, що уряд Франції демонструє підтримку Тайваню.

У зв'язку із загостренням напруженості між США і Китаєм щодо Тайваню, американський президент Джо Байден заявив, що Вашингтон буде захищати острів військовим шляхом, якщо Китай здійснить на нього напад, хоча представники його адміністрації наполягають на тому, що США залишаються відданими політиці «одного Китаю».

Закон про відносини з Тайванем зобов'язує США надати острову оборонне озброєння, але офіційні особи, як правило, навмисно залишають невизначеність щодо того, чи будуть США захищати Тайвань у разі спроби нападу з боку Китаю.

Хоча Ву неодноразово підкреслював, що захист Тайваню є власною відповідальністю острова, він сказав, що з огляду на відносини зі своїми союзниками в регіоні, «Сполучені Штати, здається, більш ніж будь-коли рішуче налаштовані створити ситуацію, щоб Китай знав, що його військовий напад на Тайвань буде пов'язаний з великою ціною».

Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну. Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі