Генерал США попередив підлеглих, що війна з Китаєм можлива через два роки — WP   

Поділитися
Генерал США попередив підлеглих, що війна з Китаєм можлива через два роки — WP    © pixabay/mohamed_hassan
Він закликав військових готуватися до протистояння.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки. Про це йдеться у службовій записці, яку він передав підлеглим. На думку генерала, до потенційного конфлікту залишилося менше часу, ніж вважають інші високопоставлені американські чиновники в оборонному відомстві, повідомляє The Washington Post. 

Мініхан попередив особовий склад про необхідність прискорити підготовку до потенційного конфлікту, посилаючись на амбіції лідера Китаю Сі Цзіньпіна і можливість того, що американці не звернуть на це уваги, поки не стане надто пізно.

«Сподіваюся, що я помиляюсь. Але інтуїція підказує мені, що ми будемо боротися у 2025 році», - написав Мініхан.  

«Сі забезпечив собі третій термін і скликав військову раду в жовтні 2022 року. Президентські вибори на Тайвані відбудуться у 2024 році і дадуть Сі привід. Президентські вибори в США відбудуться в 2024 році і дадуть Сі розгублену Америку. Команда, причина і можливість Сі - все це націлене на 2025 рік», - додав генерал.

Записка Мініхана заохочує тисячі військовослужбовців під його командуванням готуватися до війни і в кількох інших аспектах. Весь особовий склад, який йому підпорядковується, повинен більш активно ставитися до тренувань.

«Дійте свідомо, а не безрозсудно», - заявив генерал.

Записка, про яку вперше повідомили NBC News, датована 1 лютого - до якого ще кілька днів, і була розповсюджена серед підлеглих Мініхану командирів. Речниця ВПС США Хоуп Кронін підтвердила автентичність записки, зазначивши, що наказ Мініхана «ґрунтується на минулорічних фундаментальних зусиллях Командування повітряної мобільності з підготовки Повітряних сил до майбутнього конфлікту, якщо стримування виявиться невдалим».

Представник Пентагону Патрік Райдер заявив, що національна оборонна стратегія США чітко вказує на те, що Китай є головним викликом для Міністерства оборони, і що американські офіційні особи працюють з союзниками і партнерами над збереженням мирного, вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.

Представник оборонного відомства США, який говорив на умовах анонімності, заявив, що коментарі Мініхана «не є репрезентативними для погляду Міноборони на Китай».

Перш ніж очолити Командування повітряної мобільності в 2021 році, Мініхан з 2013 року займав різні впливові посади. Серед них - перебування на посаді заступника глави Індо-Тихоокеанського командування, до компетенції якого входили Китай і Тайвань, з вересня 2019 року по серпень 2021 року.

Високопосадовці США вже давно попереджають, що Китай може здійснити напад на Тайвань. Міністерство оборони США за часів президента Джо Байдена і його попередника, Дональда Трампа, оголосило Китай головною довгостроковою загрозою, посилаючись на швидку військову експансію Пекіна і його більш рішучу поведінку в останні роки.

Але американські офіційні особи дають неоднозначні сигнали щодо того, чи може Китай спробувати захопити Тайвань і коли це станеться. У 2021 році адмірал Філ Девідсон, який тоді очолював Індо-Тихоокеанське командування США, передбачив, що Пекін може здійснити таку спробу до 2027 року.

Офіцер ВМС, адмірал Майк Гілдей заявив, що його команда повинна готуватися до «вікна 2022 року або, можливо, 2023 року».

«Я не можу цього виключати», - додав він.

На тлі занепокоєння щодо Китаю Пентагон прагне розширити військове партнерство з союзниками в Тихоокеанському регіоні. Цього місяця уряди США і Японії оголосили, що підрозділ морської піхоти на острові Окінава буде переформований на сили, здатні перекидатись на острови в регіоні і спрямовувати ракети дальньої дії на супротивників.

Міністр оборони США Ллойд Остін, виступаючи 11 січня на прес-конференції разом з японськими офіційними особами, заявив, що Сполучені Штати спостерігали «дуже провокаційну поведінку» з боку китайських сил, які намагалися порушити міжнародні норми. Але він також применшив занепокоєння тим, що Китай може розпочати напад на Тайвань найближчим часом.

«Ми спостерігаємо підвищену повітряну активність. Ми спостерігаємо підвищену активність надводних кораблів навколо Тайваню. І знову ж таки, ми вважаємо, що вони намагаються встановити нову норму, але чи означає це, що вторгнення неминуче, я в цьому дуже сумніваюся», - сказав Остін.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що напруженість у відносинах з Китаєм зменшилася. Однак знову висловив занепокоєння з приводу намірів Пекіна щодо Тайваню.

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі