Блінкен заявив про зниження напруженості у відносинах США та Китаю, але вказав на ризики щодо Тайваню

Поділитися
Блінкен заявив про зниження напруженості у відносинах США та Китаю, але вказав на ризики щодо Тайваню © Офіс президента
Державний секретар США готується до візиту в Пекін.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що напруженість у відносинах з Китаєм зменшилася. Він також готується до візиту в КНР. Однак Блінкен знову висловив занепокоєння з приводу намірів Пекіна щодо Тайваню. Про це повідомляє Barron’s.

«Я думаю, що так, тому що коли ви розмовляєте і взаємодієте, це, як правило, має такий ефект», - відповів Блінкен на запитання про те, чи «знизилася температура» у відносинах США та Китаю.

«Решта світу очікує від нас відповідального управління цими відносинами. Вони знають, що те, як ми ними керуємо, насправді вплине і на них», - додав він.

Блінкен відвідає Пекін 5-6 лютого. Рішення про поїздку було прийнято після того, як президенти США і Китаю Джо Байден та Сі Цзіньпін провели переговори в листопаді 2022 року на Балі, присвячені відносинам між двома найбільшими економічними державами світу.

Але Блінкен знову висловив занепокоєння щодо Тайваню, на який претендує Китай, вказавши на зростання зусиль Пекіна з ізоляції самоврядної демократії і масштабні військові навчання, які Китай провів поблизу острова в серпні.

«Те, що ми бачили протягом останніх кількох років, це, на мою думку, рішення Китаю про те, що його більше не влаштовує статус-кво, який панував протягом десятиліть і який був насправді успішним з точки зору відносин між нашими країнами і управління цією складною ситуацією», - додав Блінкен.

«Ми говоримо Китаю наступне - вони кажуть, що це їхнє суверенне питання; наша відповідь - це інтерес Сполучених Штатів і країн світу», - пояснив він, вказуючи на домінування Тайваню у виробництві напівпровідників, які мають важливе значення для світової економіки.

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі