Палата представників США створила комітет зі стратегічної конкуренції з Китаєм

Поділитися
Палата представників США створила комітет зі стратегічної конкуренції з Китаєм © pixabay/mohamed_hassan
Комітет буде надавати політичні рекомендації.

Палата представників США, яку наразі контролюють республіканці, переважною більшістю голосів підтримала створення спеціального комітету щодо стратегічної конкуренції з Китаєм, щоб підкреслити бажання членів Палати протистояти зростанню міжнародного впливу Пекіна. Про це повідомляє Reuters.

365 голосів «за» і 65 — «проти» резолюції про створення спеціального комітету зі стратегічної конкуренції між Сполученими Штатами і Комуністичною партією Китаю. Комітет буде вивчати це питання і надавати політичні рекомендації.

Всі 65 голосів «проти» були подані демократами, деякі з них висловили занепокоєння, що очолювана республіканцями комісія буде занадто упередженою. Але 146 інших демократів проголосували «за».

Представник демократів і співголова Виконавчої комісії Конгресу з питань Китаю (групи членів Палати представників і сенаторів, яка вивчає політику Пекіна) Джим Макговерн заявив, що проголосував за створення спеціального комітету, попри занепокоєння.

Спікер Палати представників Кевін Маккарті наполягав на тому, що група не буде упередженою.

«Я даю вам своє слово і зобов'язання. Це не однопартійний комітет. Це буде двопартійний комітет», - сказав Маккарті, закликаючи Палату представників підтримати законопроект.

За його словами, комітет займатиметься такими питаннями, як повернення робочих місць з Китаю до Сполучених Штатів, захист інтелектуальної власності та повернення ланцюгів поставок до країни.

На додаток до цих питань, у відносинах США та Китаю виникла напруга через величезний дефіцит торгівлі з Китаєм, тиск Пекіна на Тайвань та прозорість Китаю у боротьбі з COVID-19.

Новий комітет очолить представник Республіканської партії Майк Галлахер.

Раніше повідомлялося, що Державний департамент США створив Управління щодо координації своєї політики щодо Китаю («Китайський дім» / «Чайна хаус» / China House). Серед завдань «Китайського дому» – допомога в управлінні суперництвом США з КНР, просуванні «відкритої, інклюзивної міжнародної системи».

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі