Китай робить висновки з російського вторгнення в Україну — міністр оборони Тайваню  

Поділитися
Китай робить висновки з російського вторгнення в Україну — міністр оборони Тайваню   © Pixabay
Можливий вплив війни РФ проти України на військове мислення Китаю активно обговорюється в офіційних колах Тайваню.

З вторгнення Росії в Україну китайські військові дізналися, що будь-яка атака на Тайвань має бути швидкою для досягнення успіху, але Тайванська протока ускладнить це, заявив міністр оборони острова Чіу Куо-чен, повідомляє Reuters.

Можливий вплив війни РФ проти України на військове мислення Китаю щодо Тайваню і те, як Пекін може напасти на острів, який вважає суверенною китайською територією, широко обговорюється в офіційних колах Тайваню.

Міністр оборони острова заявив, що китайські військові могли зробити висновки з повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке розпочалося рік тому. Росія намагалася, але не змогла захопити українську столицю Київ у перші дні війни.

«Російсько-українська війна принесла їм великі уроки - вони, безумовно, будуть прагнути до швидкості», - сказав Чіу, маючи на увазі китайських військових.

Він додав, що навіть якщо китайські війська планують швидку атаку, вони зіштовхнуться з труднощами, намагаючись захопити Тайвань «раптовим рухом», оскільки їм доведеться перетнути Тайванську протоку.

«Їм все одно доведеться це подолати. Це буде не так швидко, як тиждень чи два», - зазначив Чіу.

Китай ніколи не відмовлявся від застосування сили для взяття Тайваню під свій контроль і продовжує майже щодня здійснювати військове патрулювання поблизу острова.

«Я вже говорив про це раніше - як тільки залунає зброя, ми будемо йти до кінця. Але ми категорично не будемо провокувати», - додав міністр.

Демократично обраний уряд острова наголошує, що лише народ Тайваню має право вирішувати своє майбутнє.

«Тайвань і надалі буде твердо підтримувати Україну. Я вірю, що коли люди, які люблять демократію, об’єднаються, демократія і свобода переможуть», - заявила президент острова Цай Інвень на тлі річниці вторгнення РФ.

У той час як Україна здобула широку громадську підтримку на Тайвані, а уряд острова надіслав Києву гуманітарну допомогу, Пекін відмовився засуджувати війну РФ.

Росія та Китай оголосили про партнерство «без обмежень» незадовго до того, як Москва розпочала вторгнення в Україну минулого року. Пекін заявив, що намагання об'єднати питання Тайваню та України є «подвійним стандартом», оскільки острів завжди був частиною Китаю і є виключно внутрішньою справою країни.

У річницю повномасштабного вторгнення РФ Китай опублікував позицію щодо мирного врегулювання в Україні, яка налічує 12 пунктів. Документ підкреслює, що "важливо підтримувати зустрічні кроки Москви та Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації та повного припинення військових дій". Це те, проти чого виступає Україна, адже єдине, що може закінчити війну - виведення військ РФ з України. Будь-що інше лише відтерміновує наступне вторгнення.

Документ Китаю вже розкритикували у США, зауваживши, що він був би хорошим, якби окрім першого не існувало решти пунктів.  

Раніше повідомлялося, що поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати роблять більше, ніж просто підтримують свого союзника. Вони аналізують уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі