Тайвань сповнений рішучості захищати свободу та демократію — президентка острова

Поділитися
Тайвань сповнений рішучості захищати свободу та демократію — президентка острова © Office of the President, Republic of China (Taiwan)
Китай, який розглядає Тайвань як власну територію, нещодавно провів військові навчання навколо острова.

Президентка Тайваню Цай Інвень заявила, що її нещодавня закордонна поїздка, яка включала «транзитну зупинку» в США, продемонструвала світові рішучість острова захищати свободу і демократію, навіть попри те, що це спонукало Китай влаштувати військові навчання. Про це повідомляє Reuters.

Минулого тижня Цай зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті в Лос-Анджелесі наприкінці свого турне, яке включало зупинки в Гватемалі і Белізі.

Розлючений Китай, який розглядає демократично керований Тайвань як власну територію, провів військові навчання навколо острова.

«Цією поїздкою ми знову надіслали повідомлення міжнародній спільноті, що Тайвань сповнений рішучості захищати свободу і демократію, що отримало визнання і підтримку з боку наших демократичних партнерів», - сказала Цай під час зустрічі з канадськими законодавцями у своєму офісі в Тайбеї.

«Перед обличчям триваючого авторитарного експансіонізму для демократій ще більш важливо активно об'єднуватися. Канада є дуже важливим демократичним партнером. Ми готові зробити все можливе, щоб спільно з Канадою та багатьма іншими міжнародними партнерами-однодумцями захистити цінності свободи і демократії», - додала вона.

Незважаючи на напруженість у відносинах з Китаєм, Цай виглядала впевнено, вітаючи канадських законодавців.

Китай оголосив про завершення триденних навчань у понеділок, 10 квітня, однак досі продовжує військову діяльність навколо Тайваню.

Міністерство оборони острова заявило в середу, 12 квітня, вранці, що за попередні 24 години воно зафіксувало 35 китайських військових літаків і вісім кораблів навколо Тайваню.

Згідно з наданою міністерством картою, 14 з цих літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка зазвичай служить неофіційним бар'єром між двома сторонами.

Хоча раніше китайські винищувачі лише зрідка перетинали серединну лінію, військово-повітряні сили Пекіна роблять це регулярно після проведення військових навчань поблизу Тайваню в серпні минулого року, після візиту в Тайбей тодішнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

Китай заявляє, що не визнає існування цієї лінії. Уряд острова рішуче відкидає претензії Китаю на суверенітет і наголошує, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.

Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну. Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» наможливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі