США хочуть організувати зустріч глави Пентагону з міністром оборони Китаю, який перебуває під санкціями — Bloomberg

Поділитися
США хочуть організувати зустріч глави Пентагону з міністром оборони Китаю, який перебуває під санкціями — Bloomberg © U.S. Secretary of Defense/flickr
Запит Остіна на телефонну розмову з китайським колегою було відхилено після інциденту з повітряною кулею.

Пентагон намагається організувати зустріч міністра оборони США Ллойда Остіна з його китайським колегою Лі Шанфу в Сінгапурі наступного місяця. Про це повідомляє Bloomberg.

Адміністрація американського президента Джо Байдена намагається відновити військові контакти, попри попередню відмову Китаю.

Речник Міністерства оборони США Мартін Майнерс заявив, що відомство не планувало жодних зустрічей, про які можна було б оголосити. Він додав, що Пентагон прагне підтримувати відкриті лінії зв'язку з військовим керівництвом Китаю, в тому числі з міністром оборони.

Якщо Пекін погодиться, зустріч між Остіном і Лі стане першими особистими переговорами між оборонними керівниками після того, як у лютому через територію США пролетіла китайська шпигунська повітряна куля, що призвело до погіршення відносин між країнами. З того часу Китай відхилив численні прохання Остіна або голови Об'єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі про телефонну розмову зі своїми китайськими колегами.

Візит президента Тайваню Цай Інвень до США також лише посилив напруженість у відносинах.

Потенційна зустріч Остіна і Лі може відбутися в кулуарах «Діалогу Шангрі-Ла» — щорічного форуму з питань безпеки в Сінгапурі. Минулого року Остін зустрівся з попередником Лі Вей Фенхе на цьому ж заході.

Будь-яка зустріч була б досить незручною для обох сторін. США запровадили санкції проти Лі у 2018 році за те, що він брав участь у купівлі Китаєм бойових літаків Су-35 і обладнання для ракетних систем С-400 від російського продавця озброєнь «Рособоронекспорт».

Це також ставить Китай у скрутне становище. Пекін намагався використати доступ до своїх вищих керівників як важіль впливу, наполягаючи на тому, що США повинні спочатку прийняти більш дружню політику. Але відмова від зустрічі в Сінгапурі може роздратувати інші країни регіону, які вимагають від обох сторін послаблення напруженості.

Відповідаючи на запитання, чи можуть санкції проти Лі вплинути на будь-яку зустріч, Майнерс сказав, що Остіну дозволено «вести офіційні справи уряду США» з Лі відповідно до Закону про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій.

Китайська повітряна куля-шпигун пролетіла над США на початку лютого, перш ніж її збили американські військові. За словами офіційних осіб, апарат міг зібрати розвідувальну інформацію з кількох важливих американських військових об'єктів.

Пекін відхилив запит на розмову між главою Пентагону та його колегою за допомогою закритої лінії зв’язку в день, коли американський військовий літак збив аеростат.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі