Витік секретних документів свідчить про ще чотири китайські повітряні кулі-шпигуни – WP

Поділитися
Витік секретних документів свідчить про ще чотири китайські повітряні кулі-шпигуни – WP © Chase Doak/@ckdoak
Одна з повітряних куль пролетіла над авіаносною групою США.

Розвідувальним службам США було відомо про ще чотири китайські повітряні кулі-шпигуни, і залишалися питання щодо справжніх можливостей тієї, яка пролетіла над континентальною частиною США в січні і лютому, згідно з раніше не розголошуваними надсекретними документами розвідки. Про це повідомляє The Washington Post.

Китайський аеростат-шпигун, який пролетів над США, названий американськими спецслужбами Killeen-23, мав на борту безліч датчиків і антен, які американський уряд все ще не міг ідентифікувати більш ніж через тиждень після його збиття. Про це свідчить документ, який нібито злив у чат Discord Джек Тейшейра, член Військово-повітряної національної гвардії штату Массачусетс.

Ще одна повітряна куля пролетіла над авіаносною ударною групою США – про це раніше не повідомлялося. Третя розбилася в Південно-Китайському морі, йдеться в другому надсекретному документі, хоча в ньому не міститься конкретної інформації про дати запусків.

Один з трьох документів, підготовлений Національним агентством геопросторової розвідки (NGA) і датований 15 лютого – через 10 днів після того, як ВПС збили аеростат, що пролетів над Сполученими Штатами, – містить найбільш детальну урядову оцінку Killeen-23 і двох аеростатів попередніх років, позначених Bulger-21 і Accardo-21. З документів не було зрозуміло, чи були Bulger-21 і Accardo-21 тими самими аеростатами, які пролетіли над авіаносною ударною групою і розбилися.

Жоден з документів не містить назви або дати польоту повітряної кулі, яка пролетіла над американською авіаносною ударною групою. Згідно з відкритою урядовою інформацією, авіаносна ударна група "Німіц" перебувала в західній частині Тихого океану в січні і лютому. У лютому уряд повідомив Конгрес про кілька попередніх вторгнень китайських шпигунських аеростатів у повітряний простір США, в тому числі поблизу Техасу, Флориди, Гаваїв і Гуаму.

Міністерство оборони відмовилося коментувати проліт авіаносної ударної групи.

Видання зазначає, що це дало республіканцям ще один привід для критики адміністрації президента Джо Байдена.

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідниці навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту.

Представники американської розвідки вважають, що збитий над США китайський шпигунський аеростат є частиною широкої програми спостереження, яку проводять військові Китаю.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі