США не віддадуть Китаю уламки збитої кулі-розвідника

07 лютого, 2023, 00:18 Роздрукувати
Відправити
Відправити

В Пентагоні звинувачують Пекін у порушенні міжнародного права.

США не віддадуть Китаю уламки збитої кулі-розвідника

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої у суботу фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідника навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту. Про це заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі, пише FT.

«Я нічого не знаю про наміри повернути її», — відповів він на питання, чи повернуть США будь-які частини повітряної кулі, знайдені водолазами військово-морського флоту, які проводили операцію біля узбережжя Південної Кароліни.

Він також відкинув закиди Китаю про порушення Сполученими штатами міжнародного права.

«Насправді, ми тому і зробили це [збили повітряну кулю] приблизно за шість миль від узбережжя, всередині нашого територіального повітряного простору, щоб дотриматись міжнародного права. На відміну від китайців, які не дотрималися міжнародного права, пролетівши над суверенним повітряним простором США», — наголосив Кірбі.

Речник також заявив, що держсекретар США Ентоні Блінкен не скасував, а лише відклав заплановану поїздку до Китаю і візит зрештою відбудеться.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що США використають врятовані частини повітряної кулі, щоб більше дізнатись про систему. Він додав, що військові порадили збити аеростат над водою, для того, щоб дати можливість  більш ефективно дослідити  уламки, ніж якби його збили над сушею.

Читайте також: WP: Чому шпигунська повітряна куля Китаю з’явилася в небі США саме зараз?

Related video

Військово-морські сили США в понеділок продовжували рятувальну операцію, розпочату після того, як повітряна куля впала в Атлантику в суботу вдень. Генерал Глен ВанХерк, голова Командування аерокосмічної оборони Північної Америки та Північного командування США, повідомив, що повітряна куля була приблизно понад 60 метрів заввишки, а корисний вантаж під великою кулею — частиною системи, яка перевозила обладнання для спостереження — був розміром із регіональний реактивний літак.

 

Підготував/ла : Микита Ткаченко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК