США не можуть підтвердити, чи встигнув збитий китайський аеростат зібрати та передати розвіддані

Поділитися
США не можуть підтвердити, чи встигнув збитий китайський аеростат зібрати та передати розвіддані © Chase Doak/@ckdoak
Все ще триває аналіз. 

Адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що не може підтвердити повідомлення про те, що Китай зміг зібрати дані в режимі реального часу зі шпигунського аеростата, який пролітав над американськими військовими об'єктами на початку цього року, додавши, що аналіз все ще триває. Про це повідомляє Reuters.

У понеділок, 3 квітня телеканал NBC News повідомив, що китайський аеростат зміг передати дані Пекіну в режимі реального часу, попри зусилля американського уряду перешкодити йому це зробити – це може поглибити критику республіканців на адресу Байдена за те, що він дочекався, поки аеростат досягне безпечного місця, перш ніж наказав збити його.

NBC посилався на двох нинішніх високопосадовців США і одного колишнього високопосадовця адміністрації.

Білий дім і Пентагон заявили журналістам, що не можуть підтвердити цю інформацію. У Пентагоні повідомили, що експерти все ще аналізують уламки, зібрані з повітряної кулі після того, як вона була збита 4 лютого.

«Я не можу підтвердити, що в цей час відбувалася передача даних в реальному часі з повітряної кулі до (Китаю)», - сказала прес-секретар Пентагону Сабріна Сінгх, додавши, що це наразі аналізується.

Китайська повітряна куля тиждень літала над Сполученими Штатами і Канадою, перш ніж американські військові збили її за наказом Байдена.

Спочатку американські чиновники применшували вплив аеростата на національну безпеку, заявляючи, що було вжито заходів для обмеження його здатності збирати інформацію про важливі об'єкти. Вони також применшували думку про те, що повітряна куля могла ефективніше збирати інформацію, ніж китайські супутники-шпигуни, визнаючи при цьому, що куля може довше перебувати над американськими територіями, ніж супутник.

Інцидент з китайським аеростатом змусив держсекретаря США Ентоні Блінкена відкласти запланований візит до Пекіна і ще більше загострив відносини між США та Китаєм.

Ситуація викликала напругу у Вашингтоні і змусила американських військових шукати в небі інші об'єкти, які не потрапляли в поле зору радарів.

ФБР взяло на себе провідну роль в аналізі після того, як 17 лютого Сполучені Штати заявили, що успішно завершили пошукові роботи біля берегів Південної Кароліни зі збору датчиків та інших уламків зі збитого китайського аеростата-розвідника.

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідника навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту.

Представники американської розвідки вважають, що збитий над США китайський шпигунський аеростат є частиною широкої програми спостереження, яку проводять військові Китаю. 

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі