Топчиновник Держдепартаменту США з питань Китаю йде у відставку — Reuters 

Поділитися
Топчиновник Держдепартаменту США з питань Китаю йде у відставку — Reuters  © Pixabay
В адміністрації Байдена нещодавно відбулися й інші зміни серед високопосадовців, які займаються політикою щодо Китаю.

Високопоставлений чиновник Державного департаменту США з питань політики щодо Китаю Рік Уотерс має намір піти у відставку в період загострення відносин між Вашингтоном і Пекіном. Про це повідомляє Reuters.

Заступник помічника держсекретаря США з питань Китаю і Тайваню Рік Уотерс, який очолює нещодавно створений політичний підрозділ «Китайський дім», залишить свою посаду 23 червня. Водночас він залишиться членом вищого керівництва зовнішньополітичного відомства, сказав речник Держдепартаменту.

Уотерс оголосив про свій намір залишити посаду на нараді ще у середу, 24 травня, повідомили Reuters джерела.

«Ми дякуємо йому за два роки кваліфікованої роботи щодо питань Китаю і Тайваню, в тому числі за те, що він очолив Офіс з координації у справах Китаю і керував Офісом з координації у справах Тайваню», - йдеться в заяві представника Держдепартаменту.

Два тижні тому Reuters повідомило, що Державний департамент відклав санкції проти Китаю, пов'язані з правами людини, експортним контролем та іншими заходами, щоб спробувати обмежити шкоду для відносин із Пекіном після того, як у лютому над Сполученими Штатами пролетіла китайська шпигунська повітряна куля.

У звіті згадується електронний лист Уотерса співробітникам, в якому були інструкції відкласти деякі дії, щоб департамент міг зосередитися на «симетричній і відкаліброваній відповіді» на ситуацію з повітряною кулею.

На думку багатьох аналітиків, відносини між двома найбільшими економіками світу є найгіршими за останні десятиліття, оскільки стратегічні суперники конфліктують з різних питань - від Тайваню до торгівлі.

«Китайський дім» уже посилює роботу адміністрації з підтримки вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону і протистояння Китаю», - сказав помічник держсекретаря США у справах Східної Азії і Тихоокеанського регіону Деніел Крітенбрінк.

Адміністрація президента Джо Байдена прагне зустрічей на високому рівні з офіційними особами Китаю, намагаючись стримати відносини від конфлікту, особливо після дипломатичної кризи, пов'язаної з повітряною кулею.

Уотерс очолював «Китайський дім» -  Офіс із координації у справах Китаю, з моменту його створення в грудні минулого року як реорганізації відділу Держдепартаменту з питань Китаю для вдосконалення політики.  

Деякі критики адміністрації Байдена ставлять під сумнів пропозиції США щодо Китаю, стверджуючи, що минулі десятиліття взаємодії не змогли змінити лінію Пекіна з низки питань, зокрема, торгівлі, безпеки та прав людини.

В адміністрації Байдена нещодавно відбулися й інші зміни серед високопосадовців, які займаються політикою щодо Китаю. Заступник держсекретаря США Венді Шерман, яка значною мірою визначала підхід відомства до Пекіна, 12 травня оголосила про відставку.

А  ексвисокопосадовець із питань Китаю в Раді національної безпеки Лора Розенбергер цього року пішла у відставку, щоб очолити американську урядову некомерційну організацію, яка керує неофіційними відносинами з Тайванем.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків — стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі